Hyundai Equus według Hermesa

W Nowym Jorku Hyundai zaprezentował nową wersję limuzyny Equus na 2014 rok. W tym samym czasie w Seulu zaprezentowano wersję Equusa, która narodziła się ze współpracy Hyundaia z francuskim domem mody Hermes.

„Equus by Hermes” to limitowana wersja (i to bardzo limitowana – zaledwie trzy sztuki) oparta na wersji limuzyny z 2012 roku. Projektanci Hermesa pracowali nad nią dwa lata. We wnętrzu można znaleźć ponad 20 ręcznie przygotowanych elementów powstałych specjalnie z myślą o tym konkretnym modelu. Kabina jest pokryta kilkoma rodzajami skóry – na drzwiach znajdują się wykończenia ze skóry krokodyla, których Hermes używa do produkcji swoich słynnych torebek. Projekt kabiny został zainspirowany wnętrzem samolotu, łącznie z rozkładanym stolikiem i schowkiem na koc.

fot. Hyundai

Limitowana wersja „Equus by Hermes” nie jest przeznaczona na sprzedaż. To próba wzmocnienia wizerunku koreańskiej marki poprzez konotację z dobrze znanym i luksusowym europejskim domem mody. Nie jest to pierwsze takie posunięcie Hyundaia. Wcześniejsza współpraca z Pradą w postaci limitowanej edycji sedanów Genesis nie zakończyła się jednak spektakularnym sukcesem – z wypuszczonych na rynek 1200 pojazdów sprzedano zaledwie jedną trzecią.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze