Karolina Chojnacka

Hyundai będzie marką w 100% elektryczną, ale… tylko w Europie? Od kiedy?

Hyundai ogłosił, że w Europie będzie oferował kierowcom wyłącznie modele zasilane prądem. Decyzja jest ostateczna i producent podał już oficjalną datę, kiedy to nastąpi.

Podczas targów IAA Mobility w Monachium Hyundai ogłosił, że w Europie będzie oferował kierowcom wyłącznie samochody elektryczne. Przy okazji koreański producent podzielił się także strategią na najbliższe lata.

Hyundai będzie marką w 100% elektryczną. Od kiedy?

2035 rok to data, po której wszystkie nowe modele Hyundaia sprzedawane w Europie będą elektryczne. Transformacja będzie przebiegać stopniowo, ale jej skutki zauważymy już w najbliższych latach – koreański producent zakłada, że do 2030 roku auta elektryczne i wodorowe będą stanowić 30%  globalnej sprzedaży.

Hyundai równolegle z elektryfikacją rozwija również technologie ogniw paliwowych. Przykładem jest chociażby model Nexo, którego produkcyjna wersja ma być dostępna najpóźniej w 2023 roku.

Czy decyzja Hyundaia szokuje? Nie. Podobne plany mają także konkurencyjne marki. Pełną elektryfikację w najbliższych latach zadeklarowali między innymi Renault, Ford czy Opel. W obliczu zapowiedzi władz UE, które chcą całkowitego zakazu sprzedaży nowych aut spalinowych po 2035 roku, możemy się spodziewać, że grono to będzie stale się rozszerzać o kolejnych producentów.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze