Hoversurf Scorpion-3 – latający motocykl od Rosjan

Rosyjski startup opracował latający motocykl. Hoversurf to futurystyczny pojazd zaprojektowany przez zapaleńców, którzy do tej pory stworzyli pasażerskie drony. Zobaczcie, jak to działa!

Najnowszy projekt ekipy to Scorpion-3, który na pierwszy rzut oka przypomina pokaźniejszego drona. Maszynę oparto o podobną konstrukcję i wyposażono w cztery śmigła, a na pokładzie pomieści jedną osobę o wadze do 150 kg. Producent zapewnia, że pojazd latający jest tak łatwy w sterowaniu, że nie trzeba mieć uprawnień pilota. 

Za napęd odpowiadają silniki elektryczne, które pozwolą wznieść się na wysokość do 10 metrów. Producent obiecuje, że maszyna może się poruszać w powietrzu nawet przez 27 minut, a prędkość maksymalna to 50 km/h. Jak widać na filmie, Scorpion-3 jest całkiem zwrotną maszyną.

Oprócz prezentowanego projektu firma Hoversurf pracuje nad bezzałogowymi dronami, które przetransportują przedmioty o masie od 90 do 2500 kg. W planach są także drony osobowe wykorzystywane jako taksówki, które mają być ratunkiem na korki w wielkich miastach. 

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Niechcialbym aby takie śmigło zachaczylo o moją nogę 🙂

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze