Hotele SPA Dr Irena Eris wyposażone w stacje ładowania aut elektrycznych

Aby pojechać do dobrego spa samochodem elektrycznym, trzeba było dobrze rozplanować podróż, albo była ona wręcz niemożliwa. Teraz, gdy wszystkie hotele Dr Eris są wyposażone w stacje ładowania "elektryków", bez problemu da się do nich dojechać albo na jednym, albo na dwóch ładowaniach.

Wzgórza Dylewskie, Krynica – Zdrój, Polanica – Zdrój. Trzy wspaniałe lokalizacje jednych z najlepszych hoteli w Polsce, które polecamy z całego serca wszystkim wielbicielom smacznej i zdrowej autorskiej kuchni, luksusowego spa i pięknych krajobrazów. Teraz wszystkie obiekty sygnowane marką SPA Dr Irena Eris są dostępne również dla właścicieli coraz bardziej modnych wśród osób dbających o środowisko – samochodów elektrycznych.

Z pewnością nie lada wyzwaniem był dojazd samochodem elektrycznym z Warszawy do Hotelu SPA Dr Irena Eris mieszczącego się w Krynicy-Zdrój, czy Polanicy-Zdrój. Oba hotele są oddalone od stolicy o ponad 400 kilometrów, ale ponieważ po drodze mijamy większe miasta, nie ma problemu, aby robiąc sobie np. godzinny postój w centrum handlowym, podładować baterię za pomocą szybkiej ładowarki do 80 procent jej pojemności. To w zupełności wystarczy, aby móc dojechać do odległych zakątków Polski.

Przeczytaj nasze relacje z pobytów w hotelach dr Ireny Eris:

Mercedesem E500 do Hotelu Spa Dr Irena Eris Krynica Zdroj

Infinii FX30d do hotelu dr Ireny Eris na Wzgórzach Dylewskich

Jaguarem F-Type do siedlisk Hotelu dr Ireny Eris na Wzgórzach Dylewskich

BMW 5GT do Hotelu dr Ireny Eris w Polanicy-Zdroju

Kobiecy wypad do spa BMW Z4 – do Hotelu dr Ireny Eris na Wzgórzach Dylewskich

Niestety, w tychże zakątkach na próżno było szukać stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Co zatem z tego, że udało nam się dojechać do hotelu, jak baterie były zupełnie wyczerpane i nie można było ani pojeździć po okolicy, ani – co gorsza – wrócić do domu. Na przeciw takim oczekiwaniom wyszli zarządzający Hotelami SPA Dr Irena Eris.

Obecnie, w każdym z trzech hoteli, w pobliżu parkingu, zamontowano po trzy stanowiska dla „elektryków”. Dwa stanowiska są przeznaczone wyłacznie dla samochodów marki Tesla – to obecnie jeden z najpopularniejszych samochodów zasilanych prądem w Polsce. Jedno stanowisko jest przygotowane dla pozostałych marek i modeli, których napęd jest elektryczny, PHEV, BEV, czy hybrydowy typu plug-in. Jest to tzw. stacja szybkiego ładowania.

Europejskie Tesle można ładować na wszystkich stacjach ładowania posiadających gniazdo AC Type 2 (ładowanie półszybkie) lub CHAdeMO (ładowanie szybkie) – w tym drugim przypadku z użyciem przejściówki, którą ma każdy właściciel „elektryka” w bagażniku. Stacja Supercharger umożliwia naładowanie akumulatora w kilkadziesiąt minut bez dodatkowych opłat. Ładowanie akumulatora samochodowego Tesli możemy porównać do nalewania wody do szklanki. Gdy zbliżamy się do końca, zmniejszamy intensywność strumienia. Tak samo działa ładowanie akumulatora, gdzie po przekroczeniu poziomu 80% naładowania następuje powolne doładowywanie baterii. 80% naładowania akumulatora 90 kWh trwa 40 minut, natomiast ostatnie 20% aż 35 minut (bazując na ładowaniu Supercharger).

Używanie Superchargera jest banalnie proste, tak samo jak korzystanie z domowej ładowarki (Wall Connector). Wystarczy podłączyć ładowarkę i po 30 minutach auto jest gotowe do dalszej jazdy, która wystarczy na dotarcie do celu lub kolejnej stacji Supercharger. Każdy nowy Model S i Model X Tesli ma opcję szybkiego ładowania Supercherger.

Podobnie we wszystkch Hotelach SPA Dr Ireny Eris naładujemy każdy inny model: BMW i3, BMW i8, BMW 225 xe, BMW 330e, BMW 530 e, BMW X5 Xdrive40e, BMW 740e, Volvo S90 Twin Engine, Volvo V90 Twin Engine, Volvo XC60 Twin Engine, Volvo XC90 Twin Engine, VW e-Up!, VW e-Golf, VW Passat Plug-in, Renault Twizzy, Smart EQ (fortwo, forfour i fortwo cabrio) Jaguar I-Pace, Renault Zoe, Nissan Leaf, Hyundai Ioniq Electric i Ioniq Plug-in, Toyota Prius Plug-in Hybrid, Kia Optima Plug-in Hybrid, Mitsubishi Outlander PHEV, Audi Q7 e-tron, Mini Countryman S E All4, Kia Niro Plug-In Hybrid, Range-Rover PHEV, Porsche Cayenne E-Hybrid, Porsche Panamera 4 E-Hybrid, Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid, Porsche Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo, Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo. Ładowarka będzie również kompatybilna dla samochodów dostawczych: Nissan e-NV200 (Evalia i Furgon) oraz Renault Kangoo Z.E.

Dla gości Hoteli SPA Dr Irena Eris, ładowanie samochodu elektrycznego jest zupełnie darmowe. W Hotelach na Wzgórzach Dylewskich i Polanicy-Zdroju ładowarki znajdują się wyłącznie w garażu podziemnym. W Krynicy też jest możliwość doładowania auta na jednym stanowisku w garażu. Auta mają możliwość bezpłatnie doładować także osoby, które przyjeżdżają np. na obiad lub kolację do hotelowej restauracji lub na zabiegi do Kosmetycznego Instytutu.

Hotel Spa Dr Irena Eris Krynica Zdroj Czarny Potok 30 33-380 Krynica-Zdroj
Hotel Spa Dr Irena Eris Polanica Zdroj Debowa 19b 57-320 Polanica-Zdroj
Hotel Spa Dr Irena Eris Wzgorza Dylewskie Wysoka Wies 22 14-100 Ostroda

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze