Daria Mikólska

Honda NX500. Wyciekły pierwsze zdjęcia następcy Dominatora

Wyciekły pierwsze zdjęcia patentowe nowego motocykla Hondy - NX500. To duchowy następca modelu Dominator, który zniknął z rynku dwie dekady temu.

Honda jakiś czas temu złożyła wniosek o zastrzeżenie nazwy NX500. Nowy motocykl będzie następcą legendarnego Dominatora, a tymczasem w internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia ujawniające wygląd motocykla.

Dosłownie kilka dni temu pojawiły się informacje o nowym znaku towarowym – NX500 – zastrzeżonym przez Hondę. Wniosek pojawił się w Europejskim Biurze Własności Intelektualnej, ale podobne zgłoszenia pojawiły się również na innych kontynentach. W USA konieczne jest dołączenie zakresu ochrony znaku, więc producenci bardzo często dołączają szkice lub wizualizacje nowych modeli.

Zobacz: Honda CB650R to rynkowy hit. Motocykl jest dostępny „od ręki” w polskich salonach

W ten sposób wypłynęły pierwsze informacje na temat nowego motocykla Hondy, który jest duchowym następcą modelu Dominator. Po zdjęciach można jednak zauważyć, że jest zasilany zupełnie innym silnikiem niż spodziewano się dotychczas. Wcześniej była mowa o jednostce o pojemności 471 cm3, znanej z modelu CBX500X.

Niewykluczone, że chodzi o wersję NX200, która pojawi się na wybranych rynkach azjatyckich. Można się spodziewać, że model NX500 nie będzie zbyt mocno odbiegać wyglądem od mniejszego brata. Sylwetka motocykla jest inspirowana modelem CRF 1100 L Africa Twin, ale znajdziemy tutaj nawiązanie do pierwszej generacji Dominatora, który był pozbawiony charakterystycznego dziobu.

Zobacz: Honda pracuje nad scramblerem. Będzie bazować na modelu Rebel 500

Motocykl stoi na szprychowych felgach, ale opony sugerują przeznaczenie szosowe. W tej kwestii trzeba się sugerować wyglądem felg, ponieważ opony nie wchodzą w zakres ochrony znakiem towarowym.

Ostatnia generacja modelu NX650 Dominator była oferowana w 2003 roku na rynku amerykańskim. Motocykl zniknął z Europy trzy lata wcześniej. Prototypowe modele NXR750V i NXR800V triumfowały w Dakarze w drugiej połowie lat 80.

Kiedy możemy się spodziewać premiery nowego modelu NX500? Niewykluczone, że jeszcze w tym roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze