Daria Mikólska

Honda Dax wraca na rynek po 41 latach

Honda Dax to ciekawa propozycja w segmencie motocykli 125 cm3. Połączenie retro stylistyki i nowoczesnej technologii w bardzo przyzwoitej cenie.

Honda Dax to kolejny, ciekawy model o pojemności 125 cm3. Powstał na tej samej bazie co Monkey i MSX125 Grom. Historia modelu sięga 1969 roku.

Coraz więcej producentów decyduje się odważny ruch w kierunku stylu vintage i wprowadza do gamy modele inspirowane poprzednimi epokami. W takim właśnie stylu objawiła się Honda Dax, która po ponad czterech dekadach wraca do Europy.

Zobacz: Honda CRF-E2 – elektryczny cross dla dzieci

Kluczowym elementem tego motocykla jest wygląd nawiązujący bardzo mocno do oryginału. Na zdjęciach prezentuje się jak wyciągnięta z innej epoki.

Jednak po bliższym kontakcie widać już, że mamy do czynienia w nowoczesną technologią. Na liście wyposażenia znajdziemy 12-calowe koła, widelec upside-down o średnicy 31 mm, okrągły wyświetlacz LCD oraz LED-owe światła. To wszystko opakowane w stylu retro.

Honda Dax
Honda Dax

Honda Dax jest blisko spokrewniona z Gromem, ale jeszcze bardziej z Monkey. Jednak nie można powiedzieć, że to bliźniacy. Kompaktowa maszyna o masie 107 kg jest zasilana silnikiem o pojemności 124 cm3.

Dzięki temu mogą nią jeździć kierowcy z kategorią B (posiadający uprawnienia od co najmniej trzech lat). Maksymalna moc silnika to 9,4 KM, a maksymalny moment obrotowy to 10,8 Nm. Motocykl wyposażono w 4-biegową skrzynię.

Honda Dax
Honda Dax

Honda Dax jest oferowana na polskim rynku w dwóch kolorach: czerwonym i czarnym. Cena wynosi 18 800 zł.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze