Karolina Chojnacka

Hennessey przebuduje Ram 1500 TRX na sześciokołowca

Pojazd będzie nazywać się Mamut. Zostaną zbudowane tylko trzy egzemplarze.

Pomiędzy sześciokołowymi pick-upami Hennessey VelociRaptor 6×6 i Goliath 6×6, opartymi odpowiednio na pick-upach  Forda i GM, pojawi się nowy pojazd oparty na Ramie.

Hennessey Performance opiera swój najnowszy projekt na Ram 1500 TRX.

Przeczytaj też: RAM 1500 TRX – najszybszy i najwszechstronniejszy pick-up świata? Znamy jego cenę!

Hennessey nazywa swoją nową sześciokołową bestię Mamutem. Tuner z Teksasu rezygnuje z potężnego silnika Hellcat na rzecz silnika Mopar Hellephant. Hellephant to turbodoładowany silnik V8 o pojemności 7 litrów, który fabrycznie ma moc 1000 koni mechanicznych. Hennessey mówi, że wyciągną z niego 1200 koni mechanicznych.

Mamut będzie również wyposażony w napęd na sześć kół, wydłużoną ramę, aby pomieścić dodatkowe koła i opony. Na liście modyfikacji znajdzie się także terenowe zawieszenie, duże opony, stalowe zderzaki, dodatkowe światła i niestandardowe wnętrze.

Hennessey przebuduje Ram 1500 TRX na sześciokołowca

Hennessey planuje zaoferować Mamuta potencjalnym nabywcom za  500 000 dolarów, ale zostaną wyprodukowane tylko trzy egzemplarze. Firma rozpocznie przyjmowanie zamówień 4 września w południe czasu centralnego. Jeśli chcesz złożyć zamówienie, bądź gotowy z telefonem o umówionej godzinie i zadzwoń pod numer 1-800-897-0426.

Przeczytaj też: Ram 1500 TRX Launch Edition, marzenie każdego polskiego „rolnika”, wyprzedany w 3 godziny!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze