Daria Mikólska

Harley-Davidson wstrzymuje sprzedaż w Rosji

Harley-Davidson postanowił dołączyć się do grona firm, które wspierają Ukrainę. Motocykliści w Rosji nie kupią w najbliższym czasie amerykańskich jednośladów.

Harley-Davidson jest kolejną marką, która postanowiła wstrzymać działania na terenie Rosji. Na tej decyzji zyskają klienci z innych krajów.

Harley-Davidson Road Glide ST
Harley-Davidson Road Glide ST

Marka zawiesza działania w Rosji oraz dostawy do tego kraju. To odpowiedź na bezprecedensowy atak Rosji na Ukrainę. Firma z Milwaukee była oszczędna w kwestii komunikatów na ten temat.

Tylko 10 salonów marki Harley-Davidson w Rosji

Wiadomo tylko, że H-D ma w Rosji około 10 autoryzowanych salonów sprzedaży. Dla porównania, w pozostałych krajach Unii Europejskiej jest ich 369.

Zobacz: Harley-Davidson zatrudnił dwie ekspertki od odzieży

Okazuje się, że na tej decyzji zyskają klienci z Europy Zachodniej, którzy nie będą musieli czekać dłużej na swój motocykl. Część z nich zyska przydział po klientach z Rosji.

Harley-Davidon Low Rider ST
Harley-Davidon Low Rider ST

W ostatnim czasie wartość akcji amerykańskiego producenta spadły o 3 procent, ale nie miało to związku z działaniami w sprawie Rosji. W związku z sytuacją w Ukrainie, była to przecena na poziomie średniej nowojorskiej giełdy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze