Daria Mikólska

Harley-Davidson Sportster S otwiera nowy rozdział. Premiera 12 kwietnia

Harley-Davidson zaprezentuje 12 kwietnia nowego, całkowicie odmienionego Sportstera. Amerykański producent zapowiada, że będzie to zupełnie nowy rozdział w historii tego kultowego modelu.

Harley-Davidson Sportster S ma być zupełnie innym motocyklem niż dotychczasowe modele z tej serii. Jednocześnie nie powinno zabraknąć w nim klasycznego DNA amerykańskiej marki.

Jednoślad będzie zasilany silnikiem Revolution Max chłodzonym cieczą, znanym z modelu Pan America. Niewykluczone, że otrzyma specjalną nazwę „Nighster”.

Zobacz: Harley-Davidson Sportster S – znamy cenę w Polsce!

To powoduje, że bliżej mu do V-Roda niż klasycznych Sportsterów. Pojawiły się plotki mówiące o zmniejszonej z 1250 do 975 cm3 pojemności skokowej silnika, ale producent w żaden sposób nie potwierdził tych rewelacji. Wtedy bezpośrednim konkurentem dla motocykla spod znaku H-D byłby Indian Scout.

Nowa wersja zadebiutuje już 12 kwietnia 2022 r. Harley-Davidson na razie milczy na temat szczegółów, ale w sieci pojawiły się już materiały zapowiadające premierę.

Widać na nich w urywkach, czego można się spodziewać. Na pewno będzie to typowy Harley z okrągłym reflektorem z przodu. Z tyłu pojawią się dwa amortyzatory po bokach, a wydech będzie poprowadzony bardzo nisko.

Więcej informacji na temat motocykla dowiemy się już 12 kwietnia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze