Groźny wypadek Simony De Silvestro

Smutne wieści dotarły do nas zza oceanu. Podczas treningów do Indy 500 Simona De Silvestro - wschodząca gwiazda serii Indy Car - uległa bardzo groźnemu wypadkowi. Mimo to zapowiada, że wystartuje w najbliższym wyścigu.

22. letnia kierowca wyścigowy Simona de Silvestro powróciła ze szpitala  na tor Indianapolis Motor Speedway kilka godzin po tym jak doszło do groźnego wypadku podczas treningów do Indy 500. Zdeterminowana zawodniczka odwiedziła swój garaż, aby sprawdzić w jakim stanie jest jej auto wyścigowe. Wieczorem szef zespołu odwiózł ją do domu, aby mogła odpocząć.

Do wypadku doszło w 19 maja, Simona straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ścianę. Chociaż była w stanie wstać i uciec z auta zanim ognień się rozprzestrzenił, doznała poparzeń drugiego stopnia na rękach. Natychmiast została przetransportowana do szpitala, skąd kilka godzin później przesłała swoim fanom za pomocą Twittera zdjęcie zabandażowanych rąk.

Z tym zniewalającym uśmiechem na twarzy wygląda jakby na rękach miała rękawiczki – na pierwszy rzut oka nikt nie domyśliby się, że to bandaże.
fot. z archiwum zawodniczki

Szef zespołu zapewnia, że zanim wyda zgodę na strat w zbliżającym się wyścigu będzie musiała ocenić stan fizyczny zawodniczki.

– Simona ma się dobrze to silna i zdeterminowana dziewczyna. Obecnie razem z zespołem pracujemy nad uruchomieniem i przygotowaniem 78T do startu w ten weekend – Vince Kremer HVM Team Manager

Trzymamy kciuki za zawodniczkę i naprawdę podziwiamy determinację.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze