Simona De Silvestro wschodząca gwiazda serii Indy Car

W wieku sześciu lat, ledwo dosięgając do pedałów, Simona De Silvestro postanowiła zostać kierowcą wyścigowym. Od tego czasu szybko pięła się do przodu. Od roku 2010, kiedy dołączyła do zepołu HVM Racing, uważana jest za potencjalną liderkę serii IndyCar.

fot.simonadesilvestro.com
fot.simonadesilvestro.com

De Silvestro spędziła wczesne lata kariery szlifując swoje umiejętności wyścigowe w Europie.  W 2003 i 2002 zdobyła drugie miejsce w Trofeo Industria Parma, piąte w Wintercup Lonato i trzecie w Primavera Lonato. Ukończyła również siódme miejsce w Mistrzostwach Szwajcarii, trzynaste w Monaco Kart Cup i drugie w Pucharze Szwajcarii Bridgestone. W 2004 i 2005 roku ścigała się w Mistrzostwach Formuły Renault 2000 we Włoszech.

Szwajcarka w 2006 roku przekroczyła Atlantyk, aby zrealizować swoje motoryzacyjne marzenia. W  tym samym roku ukończyła pierwszy sezon w Formule BMW. Zwycięstwo w Lime Rock, sześć miejsc na podium i jedenaście pozycji w pierwszej dziesiątce doprawadziły ją  na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednocześnie zdobyła też dwa trzecie miejsca w Grand Prix USA i przeszła do historii jako pierwsza kobieta, która kiedykolwiek zdobyła podium na torze w Indianapolis Motor Speedway.

W 2007 roku startowała jako amator w Atlantic Championship. De Silvestro zdobyła dwa spośród dziesięciu najlepszych wyników serii. Zebrała punkty z 9 na 12 wyścigów, co zapewniło jej 19. pozycję w klasyfikacji. 2008 rok okazał się być jeszcze lepszy.

 

fot.simonadesilvestro.com

Osiem razy w pierwszej dziesiątce, pierwsze zwycięstwo w Long Beach zaostrzyły apetyt zawodniczki. W kolejnym roku w barwach Team Stargate Worlds podczas Toyota Atlantic (będących częścią Champ Car) udało jej się wygrać 4 wyścigi, 4 pole position  oraz dziewięć razy stanąć na podium Mistrzostw Atlantyku. De Silvestro jest często określana jako „Swiss Miss”, ponieważ jako pierwsza kobieta w historii serii zdobyła najwięcej zwycięstw oraz pole positions w jednym sezonie. W 2010 roku po raz pierwszy wystartowała w serii Indy Car.

 

 

 

fot.simonadesilvestro.com

Przed zawodniczką obecnie drugi rok startów w serii Indy Car. Simona de Silvestro, która nadal kontynuuje swoje sukcesy w sporcie motorowym, obecnie cieszy się szczególną uwagą, po rewelacyjnym występie podczas wyścigu w amerykańskim Petersburgu oraz równie dobrym wyniku podczas niedzielnego Grand Prix Alabamy na torze Barber Motorsports, gdzie zajęła 9 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Sukces jest tym większy, iż okazała się być lepsza od „weteranki” tej serii Danici Patrick.

– To zdecydowanie najbardziej dynamiczny okres w mojej karierze. Chcę być w stanie konkurować na torze, bo to jest moim największym celem. W ubiegłym roku straciliśmy kilka wyścigów, przez co znaleźliśmy się na 19. miejscu w klasyfikacji. To było okropne uczucie, dlatego w tym roku jesteśmy zmotywowani, aby zakończyć każdy wyścig – powiedziała Simona de Silvestro.

 

 

 

 

fot.simonadesilvestro.com

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze