Quantcast
Karolina Chojnacka

Grand Prix Japonii odwołane. Koronawirus znowu miesza w kalendarzu Formuły 1

Grand Prix Japonii zostało odwołane przez Formułę 1 na prośbę japońskiego rządu. Wszystko ze względu na trwające w tym kraju problemy związane z pandemią koronawirusa.

Wyścig w Japonii miał odbyć się dziesiątego października, jako trzeci etap trzech rund z rzędu, po Grand Prix Rosji i Turcji. Miał, bo Formuła 1 poinformowała, że Grand Prix Japonii zostało odwołane.

O tym, że Grand Prix Japonii może zostać odwołane plotkowało się od dawna. Ostateczna decyzja o tym, czy wyścig odbędzie się, miała zapaść w sierpniu, po tym jak wszystkie strony ocenią, jak przebiegały Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Wyścig zdecydowano się odwołać, mimo zapewnień Formuły 1, że nałoży specjalne obostrzenia na cały personel podróżujący do Japonii, w tym obowiązkowe korzystanie z lotów czarterowych z Istambułu z testami po przylocie, przemieszczanie się tylko między hotelami i torem, bez wizyt w restauracjach i sklepach, z ochroną w każdym hotelu, w celu zapewnienia, że ludzie nie będą ich opuszczali.

Nie podano dalszych informacji na temat możliwych zmian w kalendarzu Formuły 1 na ten rok, który na obecnym etapie jest bardzo elastyczny. Ponoć rozważane są różne warianty.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze