Daria Mikólska

Gran Turismo 7 już dostępne w Polsce

Długo wyczekiwane Gran Turismo 7 zadebiutowało. Popularny symulator wyścigów ma miliony fanów na całym świecie i jest dostępna wyłącznie na Playstation.

Długo wyczekiwana odsłona popularnego symulatora wyścigowego jest już dostępna. Gran Turismo 7 to tytuł, który ma swoich fanów na całym świecie.

Długo wyczekiwana odsłona popularnego symulatora wyścigowego jest już dostępna. Gran Turismo 7 ma swoich fanów na całym świecie. Gra jest dostępna wyłącznie na konsole Playstation 4 i Playstation 5.

Siódma odsłona gry jest określana przez twórców „najlepszym Gran Turismo w historii”. Producent gry bardzo chętnie nawiązuje do przeszłości. Tegoroczna, jubileuszowa premiera ma miejsce dokładnie ćwierć wieku po premierze pierwszej odsłony kultowej serii.

Gran Turismo 7 ma być hołdem dla 150-letniej historii wyścigów, a także ukłonem dla fanów motoryzacji i sympatyków Gran Turismo. Z tej okazji Polyphony Digital, opublikowało film prezentujący kilkuminutową historię motoryzacji przeplataną najważniejszymi pojazdami, osobami i wydarzeniami.

Zobaczymy tam ulotkę braci Wright, Alberta Einsteina, lądowanie na księżycu, Elvisa Presleya, a nawet katastrofę Titanica.

Gran Turismo 7 – 430 samochodów, kilkadziesiąt tras

Sony potwierdziło, że odwzorowanie samochodów w nowej wersji gry będzie na jeszcze wyższym poziomie. Gracze dostaną do dyspozycji 430 modeli oraz kilkadziesiąt prawdziwych i stworzonych na potrzeby gry lokalizacji.

Zobacz: Porsche Vision Gran Turismo – spektakularna wyścigówka, którą pojeździsz w wirtualnym świecie

Ciekawostką jest współpraca z NASA w kwestii odwzorowania pogody. Gracze mogą liczyć na realistyczną symulację zmiennych warunków atmosferycznych i pór dnia, również w czasie rzeczywistym.

Gran Turismo 7
Gran Turismo 7

Japońska firma współpracowała przy tworzeniu nowej edycji z firmą Brembo. Dzięki temu gracze odczują realistyczne odwzorowanie siły hamowania. Pojawi się haptyczna informacja zwrotna, a na triggerach kontrolera pojawi się opór informujący o działaniu systemu ABS. Gracze będą mogli też poczuć zmianę przyczepności i nawierzchni.

Przeczytaj koniecznie: GTA 6 coraz bliżej. Kiedy premiera?

W nowej wersji gry nie zabrakło słynnego trybu fotograficznego. W ramach funkcji „Krajobrazy” można będzie sfotografować swój ulubiony samochód w scenerii jednego z 25 krajów i przeszło 2500 lokalizacji.

Gran Turismo 7 – ile kosztuje?

Standardowa edycja Gran Turismo 7 kosztuje 299 zł (Playstation 4) i 339 zł (Playstation 5). Sony przygotowało również specjalną edycję jubileuszową w ceni 429 zł. W jej skład wchodzi dodatkowe 1 500 000 kredytów (1 000 000 dla wersji fizycznej), Toyota GR Yaris w barwach narodowych gracza, 30 avatarów PSN oraz oficjalna ścieżka dźwiękowa. Całość jest opakowana w specjalny steelbook.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze