Karolina Chojnacka

Gosia Rdest zdradza plany na sezon 2021!

Gosia Rdest zdradza swoje plany na sezon 2021! Najszybsza Polka w wyścigach samochodowych ponownie wystartuje w Alpine Europa Cup.

Gosia Rdest w sezonie 2021 ponownie wystartuje w Alpine Europa Cup. Najszybsza Polka w wyścigach samochodowych będzie reprezentować barwy zespołu Chazel:

Bardzo się cieszę, że powracam do Alpine Europa Cup. Ubiegły rok poświęciłam głównie na naukę auta oraz nowych dla mnie torów i z biegiem czasu szło mi coraz lepiej, czego dowodem jest seria szóstych pozycji w ostatnich 5 wyścigach. Teraz jestem w pełni gotowa na walkę o czołowe pozycje i liczę, że będziecie trzymać mocno za mnie kciuki.

Gosia Rdest zdradza plany na sezon 2021

Przeczytaj też: Gosia Rdest – pierwsza Polka i jedyna kobieta w Alpine Elf Europa Cup

Team Chazel to utytułowana marka znana fanom sportów motorowych z zarówno francuskich jak i europejskich torów oraz odcinków specjalnych. Od 1994 roku zajmują się przygotowaniem i obsługą samochodów rajdowych oraz wyścigowych. W zeszłym roku, samochodem Alpine – A110, wywalczyli pierwsze miejsce w Francuskich Mistrzostwach Wyścigów Wytrzymałościowych na torze Magny Cours. 

Gosia Rdest zdradza plany na sezon 2021

Sezon 2021 będzie czwartym w historii monomarkowego pucharu Alpine.

Tegoroczny kalendarz Alpine Europa Cup składać będzie z sześciu rund. Kierowcy wystartują łącznie w 12 wyścigach na torach Francji, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Po raz pierwszy Gosię Rdest zobaczymy w pucharowym Alpine w weekend wielkanocny na torze Nogaro. Kolejne rundy odbędą się na Magny-Cours, Spa, Circuit de Barcelona-Catalunya, Paul Ricard i Portimao. W tym sezonie Gosia wystąpi w zespole Chazel.

Kalendarz Alpine Europa Cup 2021

  1. Nogaro 3-5 kwietnia
  2. Magny-Cours 7-9 maja
  3. Spa 18-20 czerwca
  4. Barcelona 2-4 września
  5. Le Castellet 1-3 października
  6. Portimao 22-24 października

W planach Gosi Rdest na sezon 2021 pozostają też starty w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jednak decyzja w jakim zakresie oraz jakim autem to nastąpi nie została jeszcze podjęta.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze