Gosia Rdest wystartuje jutro na torze Daytona!

Po sukcesie w Dubaju, czas na podbój Ameryki! Gosia Rdest wystartuje w wyścigu 4-godzinnym „Continental SportsCar Challenge” za sterami Audi R8 LMS GT4 na legendarnym torze Daytona.

Sezon 2018 zaczyna się dla Gosi Rdest wyjątkowo dynamicznie. Zaledwie tydzień temu świętowała zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju, a już w tym tygodniu – 26.01. wystartuje w 4-godzinnym wyścigu „Continental SportsCar Challenge” na legendarnym torze Daytona w Stanach Zjednoczonych. Zasiądzie za sterami Audi R8 LMS GT4, dzieląc auto z Amerykanką Ashley Freiberg. Po raz pierwszy Gosia wystartuje w aucie w żeńskim składzie. Do tej pory w zespole współpracowała zawsze z mężczyznami.

Zaproszenie do udziału w wyścigu nadeszło niespodziewanie. Zaledwie tydzień temu Gosia stanęła na najwyższym stopniu podium w Dubaju, wygrywając wyścig 24-godzinny samochodem Audi R8 LMS GT. Był to pierwszy występ Polki w nowym samochodzie. Ten sukces zwrócił uwagę Audi USA. „Nie marzyłam, że jeszcze w tym roku pojadę w Daytonie! Ogromnie się cieszę i dziękuję Audi Sport i Audi USA. Marzenia się spełniają” – powiedziała Gosia. Zaraz po powrocie z Dubaju zasiadła do symulatora, by jak najlepiej przygotować się do kolejnego wyzwania.

Daytona International Speedway to najsłynniejszy amerykański tor. Położony jest na Florydzie. Odbywają się na nim uwielbiane przez Amerykanów wyścigi NASCAR, a trybuny mogą pomieścić 168 tysięcy widzów. Jest to tor nietypowy ze względu na nachylenie zakrętów pod dużym kątem.  Gosia Rdest będzie pierwszą Polką ścigającą się na Daytonie.

Wystawienie żeńskiego składu zespołu w Daytonie to część kampanii Audi #DriveProgress, która promuje kobiety w motorsporcie i równość płci. Z tą ideą Gosia utożsamia się od dawna. Przyzwyczajona jest do bycia jedyną kobietą w stawce, choć z sezonu na sezon dziewczyn przybywa.

Udział w tym wydarzeniu to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Zawsze wierzyłam, że to nie płeć, a ciężka praca, umiejętności i silny charakter stanowią o sukcesie. Uważam, że to bardzo dobrze, że motorsport staje się coraz bardziej otwarty dla kobiet, że widzę coraz więcej dziewczyn na torze. Myślę, że kobiety w motorsporcie pokazują innym, że warto obierać nietypowe ścieżki, że można osiągać sukcesy w dyscyplinach wymagających siły i ostrej jazdy. Cieszę się, że Audi podejmuje wysiłki w celu promowania równych szans. Razem z Ashley damy z siebie wszystko, by godnie reprezentować płeć żeńską” – mówi Gosia.  

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze