Gosia Rdest rozpoczęła starty w Formule 4

W ubiegły weekend Gosia Rdest, Kartingowa Mistrzyni Polski 2011 i uczestniczka Formuła BMW Talent Cup 2012, rozpoczęła rywalizację z najlepszymi młodymi kierowcami na świecie w międzynarodowej Formule 4. Pierwsze zawody cyklu odbyły się na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Małgorzata Rdest i Mark Webber.
fot. gosiardest.pl

Polska zawodniczka jest jedyną przedstawicielką płci pięknej w pierwszym sezonie Formuły 4 – cyklu wyścigów organizowanym przez Brytyjski Klub Kierowców Wyścigowych (British Racing Drivers’ Club – BRDC). W tym sezonie Małgosia reprezentuje barwy uznanego zespołu Douglas Motorsport.

Pierwsze zawody zaczęły się dla Małgosi dość pechowo – w sobotnich kwalifikacjach miała awarię bolidu i do wyścigu musiała przystąpić z ostatniego miejsca. Pomimo tych przeszkód udało jej się wyprzedzić 6 rywali i ostatecznie uplasowała się na 16 miejscu. Dwa niedzielne wyścigi także przyniosły wiele emocji. Gosia zajęła w nich odpowiednio 17 i 12 miejsce oraz „zaliczyła” swoją pierwszą kolizję na torze.

To był weekend pełen niesamowitych wrażeń. – relacjonowała zaraz po wyścigach Małgosia – Każda minuta spędzona w bolidzie to dla mnie niesamowita lekcja, z każdym okrążeniem nabieram doświadczenia i pewności za kierownicą. Czuję, że zarówno we mnie, jak i w moim bolidzie, drzemią jeszcze spore rezerwy. W żargonie kierowców mogłabym powiedzieć, że ”jest moc”, którą zamierzam wykorzystać już w następnych zawodach.

Młodych kierowców Formuły 4 odwiedził Mark Webber, II wicemistrz świata Formuły 1 z 2010 i 2011 roku.
To było niezwykłe, że mieliśmy okazję się spotkać i zamienić kilka słów z tak doświadczonym kierowcą jak Mark Webber. Takie spotkania bardzo pomagają i dają ogromną motywację do dalszej pracydodała młoda zawodniczka.

Wyniki sportowe Gosi można śledzić na stronie internetowej – www.gosiardest.pl

oraz na Facebooku: Gosia Rdest – Life is a Race

Małgorzata Rdest w Formule 4.
fot. gosiardest.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze