Gosia Rdest po raz kolejny w TOP10 Audi Sport TT Cup

W miniony weekend na niemieckim torze Hockenheim rozegrano dwa ostatnie wyścigi Audi Sport TT Cup. Gosia Rdest - jedyna Polka startująca w międzynarodowych seriach wyścigowych ukończyła je na 15 i 9 miejscu, a w klasyfikacji sezonu uplasowała się na 12 pozycji. Gosia jest też najszybszą kobietą w stawce kierowców Audi TT.

Wyścigowy weekend w Audi TT to dla kierowców w sumie 140 minut jazdy po torze, na które składają się: wolne treningi, 30-minutowe kwalifikacje i dwa dwudziestominutowe wyścigi. W miniony weekend na Hockenheim Gosia Rdest do wyścigów ruszała z 13 i 16 pola startowego. Walka na torze o ostatnie punkty w sezonie była bardzo zacięta. W emocjonującym sobotnim wyścigu stawka kierowów kilukrotnie ulegała przetasowaniu. Po starcie z P13 Gosia przebiła się na ósmą pozycję, jednak nie udało się jej utrzymać do mety. Po małym, aczkolwiek kosztownym błędzie finiszowała na 15 miejscu w generalce i 12 wśród stałych kierowców Audii. Stawka guest driver’ów była  tym razem niezwykle mocna, w pucharowych TT-kach gościnnie wystąpili mocni zawodnicy znani m.in. z teamu Audi z Le Mans, w tym Rene Rast i Marco Bonanomi. W niedzielę Gosia wykazała się dużą walecznością i po starcie z 16 pola finiszowała jako 9 zawodnik.

Gosia Rdest: Finałowa runda na Hockenheim przyniosła mi sporo satysfakcji – jestem zadowolona z mojego tempa, z walki na torze. Wynik pierwszego wyścigu pozostawił spory niedosyt, ukończyłam go na 15 miejscu, a w stawce stałych kierowców Audi TT byłam 12. W pewnym momencie jechałam na ósmej pozycji, niestety po zbyt optymistycznym ataku spadałam na 13 miejsce, następnie chciałam odrobić straty i przestrzeliłam hamowanie. W niedzielę startując z odległej pozycji przebiłam się o siedem oczek ostatecznie kończąc wyścig na dziewiątym miejscu. Porównując miniony weekend do mojego majowego występu na Hockenheim widzę ogromny progres, który pokazały już treningi i czasówka – poprawiłam się o ponad 2,5 sekundy. To duży progres, coraz lepiej czuję też auto. Dzięki Audi Sport TT Cup poznałam też nowe tory i sprawdziłam się w mocniejszym samochodzie. To był bardzo intensywny i rozwojowy rok. Bardzo dziękuję wszystkim, dzięki którym mój sezon w Audi Sport TT Cup był możliwy, w szczególności firmom: EMKA S.A., Scania Polska, Rally Planet i marce EPOS. Nie mogę też po raz kolejny nie podziękować rodzinie i przyjaciołom za ogromne wsparcie. To był bardzo intensywny, ale też udany sezon.

W pierwszym sezonie Audi Sport TT Cup rywalizowało 19 zawodników z 14 krajów. Średnia wieku kierowców to 22,5 lat. Walka o punkty była niezwykle zacięta, aż 7 zawodników w trakcie sezonu stało na najwyższym stopniu podium. Rywalizację wygrał Polak, Jak Kisiel, który aż 9 razy w tym sezonie kończył wyścig na pudle.

W sezonie 2015 Gosia Rdest spędziła aż 14 weekendów na torach wyścigowych. Rok rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu rozegranego w styczniu w Dubaju. W marcu wzięła udział w długodystansowym wyścigu na włoskim torze Mugello. Rywalizowała też w pełnym cyklu Volkswagen Golf Cup, który ukończyła na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Audi Sport TT Cup to kolejne 6 rund rozgrywanych na niemieckich i austriackich torach wyścigowych. Rywalizacje w bardzo mocnej stawce kierowców ukończyła na 12 miejscu. Gosia Rdest wzięła też w tym roku udział w rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanej na Torze Poznań w której wystąpiła w Seacie Leonie w specyfikacji Eurocup.