Gosia Rdest jedyną kobietą w Formule 4!

Gosia Rdest, kartingowa mistrzyni Polski 2011 i uczestniczka BMW Formuła Talent Cup 2012, dołączyła do zespołu Douglas Motorsport i już w kwietniu rozpocznie rywalizację z najlepszymi młodymi kierowcami na świecie w międzynarodowej Formule 4.

Polska zawodniczka będzie jedyną przedstawicielką płci pięknej w pierwszym sezonie Formuły 4 – cyklu wyścigów dla młodych kierowców organizowanym przez Brytyjski Klub Kierowców Wyścigowych (British Racing Drivers’ Club – BRDC) na torach w Wielkiej Brytanii. Sukces w F4 może zaowocować dla kierowcy udziałem w wyścigach wyższej klasy, takich jak F3, Seria GP2 czy Formuła Renault 3.5. Pierwsze wyścigi sezonu odbędą się na słynnym torze Silverstone już 27 i 28 kwietnia.

fot. Media Metropolis

Cieszymy się ogromnie, że Gosia dołączyła do naszej ekipy – stwierdził szef zespołu Douglas Motorsport Wayne Douglas – Obserwujemy ją już od roku i jesteśmy pod wielkim wrażeniem jej postępów na torze. Jestem przekonany, że w trakcie sezonu będziemy świadkami niejednej niespodzianki z jej strony.

fot. Media Metropolis

Gosia Rdest, świeżo upieczona studentka kierunku dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, wiąże wielkie nadzieje z tegorocznymi startami.

Formuła 4 to dla mnie niezwykłe wyzwanie. Wszystko jest nowe – nowa seria, nowy zespół, nowy bolid – mówi zawodniczka – Jestem przekonana, że na obecnym etapie mojej sportowej kariery rywalizacja w Formule 4 jest dla mnie idealnym rozwiązaniem. Cieszę się również, że dołączyłam do zespołu Douglas Motorsport, za którym stoi historia, wielkie doświadczenie i który podchodzi indywidualnie do każdego kierowcy. Wszyscy członkowie zespołu to maniacy kierownicy, tak jak ja – dodaje Gosia –  Nie mogę się już doczekać pierwszego wyścigu.

fot. Media Metropolis

Plany sportowe i wyniki Gosi można śledzić na stronie internetowej – www.gosiardest.pl

oraz na Facebooku: Gosia Rdest – Life is a Race.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze