Karolina Chojnacka

Gosia Rdest gotowa na drugą rundę Alpine Europa Cup!

Już w ten weekend Gosia Rdest i jej 19 rywali zmierzą się na francuskim torze Magny-Cours, podczas drugiej rundy Alpine Europa Cup.

Po dwóch wyścigach w weekend wielkanocny na torze Nogaro, Gosia Rdest zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej Alpine Europa Cup. Żyrardowianka jest jednak pewna, że na torze w Burgundii będzie w stanie powalczyć o wyższe pozycje:

Bardzo dobrze wspominam Magny-Cours pod względem tego jak mi się tam jechało. Wyścigi może nie poszły rok temu po mojej myśli, ale wyciągnęłam nauczkę z tamtego weekendu. Na Nogaro mogliśmy się przekonać jak piekielnie mocna jest stawka w pucharze Alpine. Wiem jednak, że z weekendu na weekend czuję się coraz mocniejsza, więc jak wszystko będzie dobrze, to moje auto z numerem 3 będzie prezentować się na wysokich pozycjach.

Gosia Rdest - Alpine Europa Cup
Gosia Rdest – Alpine Europa Cup, fot. materiały prasowe

Magny-Cours to zagłębie motorsportowe Francji. Obiekt w Burgundii zaczynał jako tor kartingowy otworzony w 1961 roku. Z biegiem lat został on powiększony i rozbudowany, czego efektem kulminacyjnym było pojawienie się Formuły 1 w sezonie 1991. Co prawda ostatni wyścig F1 miał tu miejsce w 2008 roku, to Circuit de Nevers Magny-Cours dalej pełni niezwykle ważną rolę na europejskiej scenie wyścigowej. Runda Alpine Europa Cup towarzyszyć będzie zmaganiom GT World Challenge Europe, a we wrześniu pojawią się tu zawodnicy World Superbike.

Transmisje wyścigów, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie można znaleźć na kanałach społecznościowych serii oraz na YouTube.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze