Gosia Rdest zaliczyła udany pierwszy start w Alpine Europa Cup

Gosia Rdest ponownie na torze prestiżowego pucharu Alpine Europa Cup - w wielkanocny weekend Polska zawodniczka zaliczyła dwa finisze na ósmej pozycji. Ósmą lokatę uzyskała także w klasyfikacji generalnej. Ten wynik to nadzieja na sukcesy w kolejnych rundach.

Sobotnie sesje treningowe w Nogaro pokazały jak bardzo wyrównany jest poziom w czołówce tegorocznego pucharu Alpine. Gosia Rdest zakończyła sobotnie wyścigi zadowolona z siódmego i kolejno szóstego czasu.
Podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej na wąskim odcinku toru Polka została zablokowana przez dwójkę rywali. Skończyło się ósmą pozycją na starcie pierwszego wyścigu.

Ten przebiegł bardzo dobrze i po chwili znalazła się na szóstej pozycji. Błąd jednego z rywali sprawił, że jadąca za nim Rdest musiała zwolnić, przez co wróciła na ósme miejsce. Równe tempo jazdy pozwoliło jej dowieźć je do mety.

Gosia Rdest zaliczyła udany, pierwszy start w Alpine Europa Cup

Gosia Rdest rozpoczęła poniedziałkową rywalizację z dziewiątej pozycji. Tempo wyścigowe było już lepsze, co pozwoliło na szybki awans jedno miejsce wyżej. Ostatecznie Polka dojechała ponownie na ósmej pozycji do mety.

Gosia Rdest zaliczyła udany, pierwszy start w Alpine Europa Cup

Ogólnie jestem zadowolona z tej rundy. Stawka w tym roku jest dużo mocniejsza, jest więcej kierowców. Wynik ostatniego weekendu nie jest dla mnie satysfakcjonujący i liczę na więcej. W tym momencie najważniejsze dla nas jest szukanie miejsc do poprawy i krok po kroku powinniśmy być bliżej liderów – oby tak było już za miesiąc podczas kolejnej rundy – mówi Gosia Rdest. 

Tegoroczny kalendarz Alpine Europa Cup składa się z sześciu rund. Kierowcy wystartują łącznie w 12 wyścigach na torach Francji, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Kolejne rundy odbędą się na Magny-Cours, Spa, Circuit de Barcelona-Catalunya, Paul Ricard i Portimao.

Gosia Rdest zaliczyła udany, pierwszy start w Alpine Europa Cup

W tym sezonie Gosia jeździ w zespole Chazel. Team Chazel to utytułowana marka znana zarówno z francuskich jak i z europejskich torów oraz odcinków specjalnych. Od 1994 roku zajmują się przygotowaniem i obsługą samochodów rajdowych oraz wyścigowych na najwyższym poziomie. 

Kalendarz sezonu 2021 
Nogaro 3-5 kwietnia
Magny-Cours 7-9 maja 
Spa 18-20 czerwca 
Barcelona 2-4 września 
Le Castellet 1-3 października 
Portimao 22-24 października 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze