Glock kierowcą Manor Grand Prix

Następny kierowca Formuły 1 zapewnił sobie pracę w oczekiwaniu na nowy sezon. Były kolega Roberta Kubicy z BMW Sauber, a następnie jego rywal z zespołu Toyoty podpisał umowę z powstającym Manor GP.

Timo Glock
fot. Toyota

Timo Glock podpisał kontrakt na następne 2 sezony z Manor Grand Prix. Debiutujący na torach F1 w przyszłym sezonie zespół potwierdził dzisiaj, że Niemiec będzie jego „wiodącym” kierowcą. W swojej wypowiedzi Timo powiedział – Miałem kilka opcji na 2010 rok, niektóre
z nich od zespołów z ustaloną reputacją. Manor może jest nowym i niedużym teamem, ale ma wielkie ambicje, robiący wrażenie samochód i program rozwoju.

Nazwa Manor nie pojawia się pierwszy raz na torach wyścigowych. Zespół od 1990 roku brał udział w zawodach Formuły Renault oraz Formuły 3 Euroseries. Siedziby teamu znajdują się w Sheffield i Bicester w Wielkiej Brytanii. W sezonie 2010 zespół będzie używać silników Cosworth. Dyrektor techniczny zespołu Nick Wirth potwierdził także, że prace nad bolidem na sezon 2010 przebiegają zgodnie z planem, a testy wymagane przez FIA zostaną zakończone w grudniu.

27-letni Timo Glock zdobył tytuł mistrzowski w serii GP2 w 2007 roku, był kierowcą testowym BMW Sauber i wziął dotychczas udział w 37 Grand Prix Formuły 1 w barwach zespołów Jordan i Toyota.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze