Giulietta – piękno Alfy Romeo

Nie dość, że ma kobiece imię, to prezentuje się nadzwyczaj urodziwie. W przeciwieństwie do MiTo ma  agresywny charakterek nadwozia i wyraziste wnętrze. Alfa Romeo Giulietta zostanie zaprezentowana światu podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Genewie.

 

fot. Alfa Romeo

Fiat obchodzi właśnie 100-lecie marki, więc postanowił zrobić sobie i fanom Giulietty prezent. To auto, o którym w latach 50-tych śniły pokolenia miłośników motoryzacji.

Włoski styl, sportowy wygląd i komfort
Przednia część samochodu ma charakterystyczny dla Alfa Romeo kształt w formie zbliżonej do trójkąta, na którym centralnie znajduje się najnowsza wersja klasycznej tarczy Alfa Romeo, wcinającej się w zderzak i zawieszonej między dwoma wlotami powietrza. Przednie reflektory, wykonane z wykorzystaniem technologii LED (tylne też), posiadają funkcję świateł do jazdy w dzień (DRL). Z boku auto przypomina sylwetkę coupé.

fot. Alfa Romeo

Wnętrze prezentuje się lekko i gustownie: deska rozdzielcza z akcentami aluminiowych elementów przypominają nieco tę z 8C Competizione. Auto będzie miało przeciętną pojemność bagażnika – 350 litrów. 

Innowacyjne zawieszenie i silniki
W nowej Alfie dostępne są trzy tryby jazdy (Dynamic, Normal i All Weather), które wybiera się przy użyciu przełącznika Alfa DNA. Urządzenie to, poza systemem stabilizacji toru jazdy (VDC), ma wpływ na parametry silnika, układu kierowniczego oraz elektronicznej blokady dyferencjału Q2. 


fot. Alfa Romeo

Podczas wprowadzenia na rynek dostępne będą cztery wersje silnika, wszystkie zgodne z normą Euro 5 i standardowo wyposażone w system „Start&Stop” w celu zredukowania spalania i emisji: 2 silniki benzynowe (1,4TB – 120 KM i 1,4TB Multiair – 170 KM) oraz 2 silniki diesla (1,6 JTDM – 105 KM i 2,0 JTDM – 170 KM, obydwa należą do drugiej generacji silników JTDM). Ponadto linię uzupełnia mocny silnik 1750 TBI – 235 KM w ekskluzywnej wersji Quadrifoglio Verde. 

Bezpieczeństwo i bogate wyposażenie
Alfa Romeo Giulietta została zaprojektowana w sposób, aby uzyskać najwyższe noty w testach Euro NCAP, czyli by zapewnić kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo. W standardowym wyposażeniu Giulietty znajdują się VDC (Vehicle Dynamic Control), DST (Dynamic Steering Torque), elektroniczna blokada dyferencjału Q2 i selektor Alfa DNA.

Sprzedaż nowej Alfy rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku i będzie stopniowo obejmować wszystkie główne rynki.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze