Karolina Chojnacka

Genesis G80 Sport zaprezentowany! Jest efekt „wow”?

Genesis nie zwalnia tempa, sukcesywnie rozbudowując gamę modeli i wersji. Do oferty południowokoreańskiego producenta dołączy niebawem G80 w wydaniu Sport. Tak jak poprzednio, wersja Sport zaoferuje kierowcom nieznaczny wzrost osiągów w stosunku do standardowego modelu.

Genesis G80 Sport od modelu standardowego odróżnia się atrapą chłodnicy i wlotami powietrza wykończonymi ciemnym chromem. Ciemny chrom zdobi również listwy ochronne i ramki szyb. Nowością są 5-ramienne 20-calowe felgi, które wyróżniają się ciekawą, kraciastą strukturą nazwaną „G-Matrix”.

Genesis G80 Sport
Genesis G80 Sport, fot. materiały prasowe / Genesis

Jak na model „Sport” przystało, auto może pochwalić się kilkoma nowymi, ale bardzo dyskretnymi ulepszeniami aerodynamicznymi. Z przodu jest to delikatny splitter, a z tyłu dyfuzor, w który wkomponowano szerokie końcówki wydechu. Wszystko to w parze z lakierem Cavendish Red zarezerwowanym specjalnie dla tego wariantu.

Więcej informacji na temat układu napędowego i pozostałych ulepszeń wydajności pozostaje na razie tajemnicą. Genesis obiecuje zdradzić więcej szczegółów w trzecim kwartale tego roku, kiedy G80 Sport oficjalnie zadebiutuje na rynku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze