Quantcast
Karolina Chojnacka

General Motors pokazało pierwsze szkice GMC Hummer EV… Dobrze, że projektanci zmienili koncepcję?

GMC Hummer EV wyposażony jest w trzy silniki elektryczne, które pozwalają na wektorowanie momentu obrotowego. Silniki te mają w sumie 1000 KM, chociaż GMC nadal nie podaje rzeczywistych wartości momentu obrotowego. Silniki są zasilane przez 24-modułowy pakiet akumulatorów Ultium. Pakiet ma zapewnić szacowany zasięg 563 kilometrów, a być może nawet więcej.

General Motors jest bardzo podekscytowano swoim najnowszym dziełem – elektrycznym GMC Hummer. Terenowy potwór zadebiutował 21 października 2021 roku i od tego momentu GM Design co jakiś czas prezentuje „koncepcyjne szkice” Hummera, które doprowadziły do powstania ostatecznej wersji produkcyjnej. Ostatnio archiwa otworzono ponownie…

Patrząc na futurystyczna rendering, nie jesteśmy pewne, czy cieszymy się, że GM jednak nie poszedł tą drogą, czy żałujemy, że GMC Hummer EV nie prezentuje się tak futurystycznie…

GMC Hummer EV Design Sketch
GMC Hummer EV Design Sketch, fot. Instagram / @generalmotorsdesign

Na tym najnowszym szkicu błotniki błyszczą bardziej niż w wersji produkcyjnej, a nadkola są wycięte z takim prześwitem, jaki można znaleźć w pojeździe Baja 1000 Trophy. Tył, z wyjątkiem haków holowniczych, jest zupełnie inny niż w ostatecznej wersji, która trafiła do produkcji. Trzeba jednak przyznać, że koncepcja tylnych świateł złożonych z sześciu pojedynczych elementów prezentuje się wyjątkowo ciekawie.

Hummer EV Edition 1 został wyprzedany w 10 minut. Pierwsze dostawy do klientów spodziewane są jeszcze przed końcem tego roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze