Garmin zumo 390LM – nawigacja motocyklowa

Najnowsza nawigacja Garmin dla motocyklistów może umożliwiać wyznaczanie trasy po najbardziej krętych drogach, monitorowanie ciśnienia w oponach i oraz oferować bezterminowy dostęp do aktualnych map.

Nasz test nawigacji motocyklowej Garmin Zumo 350 LM czytaj tutaj. Teraz Garmin wypuścił na rynek najnowszy model nawigacji dla motocyklistów i oto co czytamy w materiałe producenta.

Garmin zumo 390LM – nawigacja motocyklowa
fot. Garmin

„Garmin prezentuje urządzenie zūmo 390LM –nawigację motocyklową, która wyznacza trasę zarówno po głównych szlakach, jak i bezdrożach, z możliwością wytyczenia najbardziej krętej drogi. Urządzenie zostało wyposażone w odporny, czytelny w pełnym słońcu ekran przystosowany do obsługi w rękawicach oraz zestaw uchwytów, które umożliwiają montaż zarówno na kierownicy motocykla, jak i korzystanie z nawigacji w samochodzie. Oprócz funkcji, takich jak dziennik historii usług, asystent pasa ruchu z widokiem skrzyżowań czy opcji TracBack, zūmo 390LM oferuje łączność Bluetooth oraz możliwość monitorowania ciśnienia w oponach (system do nabycia osobno). Urządzenie zaopatrzone jest w aktualne mapy, a jego wytrzymała konstrukcja sprosta nawet najbardziej wymagającym warunkom pogodowym na trasie.

Najnowszy zūmo 390LM, korzystając z możliwości standardu Bluetooth pozwala na bezprzewodowe łączenie się z telefonem lub kompatybilnym kaskiem i prowadzenie rozmów podczas jazdy bez potrzeby zdejmowania rękawic czy kasku. Motocykliści zyskują również dostęp do bogatej bazy POI wraz z numerami telefonów do przydatnych w podróży miejsc, takich jak hotele, stacje benzynowe czy bary. Dzięki interfejsowi Bluetooth można, po sparowaniu z kompatybilnym telefonem, nawiązać połączenie bezpośrednio z poziomu zūmo 390LM. Funkcja sprawdza się doskonale w przypadku szybkiej zmiany planów lub krótkiej przerwy na posiłek i tankowanie. Posiadacze kompatybilnych kasków lub zestawów słuchawkowych mogą odbierać z zūmo 390LM głosowe wskazówki nawigacyjne informujące o nazwach ulic, czy zbliżającym się skręcie.

Model zūmo 390LM to pierwsza z motocyklowych nawigacji firmy Garmin, która jest kompatybilna z najnowszym systemem monitorowania cCiśnienia w oponach (Tyre Pressure Monitor System, TPMS). Umieszczając sensor na każdej z opon, można monitorować wartość ciśnienia bezpośrednio z poziomu ekranu nawigacji. System może monitorować maksymalnie cztery opony w dowolnej konfiguracji. Dla każdej opony wymagane jest zastosowanie jednego czujnika TPMS. Dziennik historii usług umożliwia rejestrowanie przebiegu, dat i historii wykonywanych usług serwisowych, takich jak wymiana opon, pomiar ciśnienia w oponach, czyszczenie łańcucha, wymiana oleju, świec itp. Wszystko, o czym trzeba było do tej pory pamiętać, zapamięta za nas zūmo 390LM.

Przyjemność z jazdy
Najnowsza funkcja wyznaczania tras po krętych drogach pozwala zamienić każdą podróż w niezapomniane przeżycie. Oprócz dotychczasowego trybu wyznaczania tras na podstawie najkrótszego dystansu lub najkrótszego czasu dotarcia do celu, zūmo 390LM proponuje motocyklistom wyznaczanie trasy na podstawie poziomu atrakcyjności dla jednośladów.

Zaprojektowany dla motocyklistów
Duży dotykowy, kolorowy wyświetlacz 4,3” zamknięty jest w trwałej obudowie odpornej na działanie wody (IPX7), opary paliwa oraz promienie UV. Na ekranie zūmo 390LM, w czytelnym formacie, dostępne są  wszystkie potrzebne w czasie jazdy informacje. Obsługa urządzenia jest intuicyjna jak zmiana biegów, nawet gdy na dłoniach mamy rękawice.

Urządzenie zūmo 390LM jest wyposażone w funkcję TracBack, dzięki której można jechać w dowolne miejsce, a następnie nawigować tą samą trasą do miejsca startu. Asystent pasa ruchu z widokiem skrzyżowań podpowie, który pas ruchu trzeba zająć, aby skręcić we właściwym momencie, dzięki czemu możemy bez przeszkód delektować się jazdą bez obaw, że zgubimy drogę. Nawigacja zūmo 390LM oferuje również usługę bezterminowej aktualizacji map (dostępne wersje: Ameryka Płn., Europa) i bazy punktów użyteczności publicznej. Dzięki udoskonalonemu trybowi wyszukiwania POI, urządzenie zapamiętuje wpisywane rekordy, przyspieszając wyszukiwanie POI podczas kolejnych podróży.

Planuj i dziel się wrażeniami z podróży
Bezpłatne oprogramowanie BaseCamp umożliwi motocyklistom korzystającym zūmo 390LM wygodne zaplanowanie podróży z uwzględnieniem punktów szczególnych takich jak lokalne atrakcje, restauracje, noclegi, stacje benzynowe. Utworzony na domowym komputerze plan podróży można przesłać bezpośrednio do nawigacji i ruszać w drogę. Po powrocie z trasy oprogramowanie BaseCamp umożliwi udostępnienie naszej podróży znajomym i dzieleniem się wrażeniami.

Oparty na oprogramowaniu BaseCamp serwis Garmin Adventures oferuje bezpłatny, interaktywny sposób na rejestrowanie i udostępnianie swoich jazd. Korzystając z oprogramowania BaseCamp, można połączyć wykresy śladów, punkty, zdjęcia ze znacznikami geograficznymi, filmy w serwisie YouTube® i inne elementy w wirtualny zapis przygody, który można następnie udostępnić w sieci. Serwis Garmin Adventures umożliwia także ocenę swoich podróży, czytanie opinii i pobieranie tras udostępnionych przez innych motocyklistów.

Nowy zūmo 390LM dostępny jest w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 499€. Użytkownicy mają do wyboru dwie wersje urządzenia: z mapami Ameryki Płn. lub mapami Europy.”

Źródło: Garmin

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze