Gala Komisji Sportu Motocyklowego 2013 – galeria

W sobotę 7 grudnia odbyła się uroczysta gala kończąca sezon sportów motocyklowych w Polsce. Pojawiły się na niej cztery zawodniczki.

Do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie zjechali najlepsi – zawodniczki i zawodnicy z całej Polski. Gala zorganizowana została przez Polski Związek Motorowy przy współpracy z Rockstar Energy Drink. Rozdano puchary w dyscyplinach motocyklowych takich jak: trial, enduro, superenduro, motocross, wyścigi, cross country, rajdy długodystansowe, supermoto, freestyle motocross oraz quady.

Monika Jaworska na III miejscu Mistrzostw Polski w wyścigach motocyklowych.

Najwyżej sklasyfikowana wśród pań została Monika Jaworska, która zajęła w tym sezonie 3 miejsce w Mistrzostwach Polski klasy Supersport 600 – to niesamowite osiągnięcie, choć pamiętamy, że zawodniczka ta nieraz udowadniała swoje umiejętności nie tylko wśród pań, ale również rywalizując z mężczynami. Tym razem Monika stanęła na podium obok Marka Szkopka (2 miejsce) oraz Sebastiana Zielińskiego (1 miejsce).

Po raz pierwszy uhonorowano zawodniczki motocrossowe, które startowały w tym sezonie w historycznych, bo pierwszych Mistrzostwach Polski Kobiet (wcześniej była to ranga niżej, czyli Puchar Polski).

Jakie zawodniczki zostały uhonorowane podczas światowej gali sportu motocyklowegodowiesz się tutaj.

Panie zostały nagrodzone w dyscyplinie, która jeszcze do niedawna „raczkowała” wśród kobiet – sporo z nich jeździło hobbystycznie, ale dopiero gdy powstała dedykowana klasa, zaczęło się pojawiać w niej coraz więcej ochotniczek (mamy nadzieję, że w przyszłym roku pojawi się także klasa kobiet w enduro).

W tym sezonie triumfowała – tradycyjnie już – najbardziej doświadczona zawodniczka motocrossowa w Polsce Joanna Miller (startowała również w klasie kobiet w Mistrzostwach Świata). Bardzo szybko jednak dogania poziom zwyciężczyni kolejna uzdolniona zawodniczka – prywatnie córka znanego aktora – Zofia Radziwiłowicz. W tym roku determinację i wolę walki wykazała również młodziutka Kinga Gajewska.

Od lewej stoją: Zofia Radziwiłowicz, Joanna Miller, Kinga Gajewska.

W ręce zawodników przekazane zostały również wyróżnienia specjalne. Pamiątkowe plakiety, puchary i nagrody finansowe otrzymali zawodnicy, którzy wywalczyli medale na arenie międzynarodowej. Wyścigi motocyklowe reprezentowali w tej stawce Daniel Bukowski (Mistrz Alpe Adria kl. Superstock 600) i Jarosław Gęgniewicz (II Wicemistrz Alpe Adria, kl. 125 Sport). Największą liczbę tytułów mistrzowskich poza granicami kraju wywalczyli zawodnicy Enduro: Paweł Szymkowski (Wicemistrz Europy, kl. Junior E2/E3), Adam Tomiczek (II Wicemistrz Europy Enduro, kl. Under 20), Łukasz Łaskawiec, Kamil Wiśniewski i Zbigniew Zych (odpowiednio Mistrz Europy, Wicemistrz Europy, II Wicemistrz Europy w rajdach Baja, kl. Q2 i klasyfikacja generalna) oraz Piotr Serbista (Mistrz Europy w rajdach Baja, kl. Q1) i Artur Błański (II Wicemistrz Europy w rajdach Baja, kl. M1).

Nagrodę odebrali również Jakub Przygoński (za tytuł II Wicemistrza Świata w rajdach Cross Country) oraz Rafał Sonik (za zdobycie Pucharu Świata w rajdach Cross Country w kategorii Quad). Ponadto Puchary wręczone zostały Zbigniewowi Zychowi (za 3 miejsce w Pucharze Świata w rajdach Baja, kategoria Quad) oraz Pawłowi Szymkowskiemu (za 2 miejsce w Pucharze Świata SuperEnduro, kategoria Junior).

Na scenie pojawiła się również Magdalena Surdyk, która została laureatką konkursu Best Photo MX 2013. Nagrodzono wykonane przez nią zdjęcie pt. „Fast Karol”. II miejsce zajęło zdjęcie Nikoli Stawińskiej pt. „Poślizg na wyjściu z bandy”. Wyróżnie otrzymało zdjęcie Katarzyny Kudzia pt. „Szalone pokonywanie zakrętu” oraz Karoliny Liszewskiej pt. „Ryś w akcji”.

Nagroda za „najbardziej spektakularny skok roku” trafiła w ręce Iwony Guzowskiej, która niestety nie mogła odebrać jej osobiście, ale przysłała nagranie video, w którym podziękowała za wyróżnienie i złożyła gratulacje wszystkim nagrodzonym.