Gala Komisji Sportu Motocyklowego 2013 – galeria

W sobotę 7 grudnia odbyła się uroczysta gala kończąca sezon sportów motocyklowych w Polsce. Pojawiły się na niej cztery zawodniczki.

Do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie zjechali najlepsi – zawodniczki i zawodnicy z całej Polski. Gala zorganizowana została przez Polski Związek Motorowy przy współpracy z Rockstar Energy Drink. Rozdano puchary w dyscyplinach motocyklowych takich jak: trial, enduro, superenduro, motocross, wyścigi, cross country, rajdy długodystansowe, supermoto, freestyle motocross oraz quady.

Monika Jaworska na III miejscu Mistrzostw Polski w wyścigach motocyklowych.
fot. Sylwia Helwich

Najwyżej sklasyfikowana wśród pań została Monika Jaworska, która zajęła w tym sezonie 3 miejsce w Mistrzostwach Polski klasy Supersport 600 – to niesamowite osiągnięcie, choć pamiętamy, że zawodniczka ta nieraz udowadniała swoje umiejętności nie tylko wśród pań, ale również rywalizując z mężczynami. Tym razem Monika stanęła na podium obok Marka Szkopka (2 miejsce) oraz Sebastiana Zielińskiego (1 miejsce).

Po raz pierwszy uhonorowano zawodniczki motocrossowe, które startowały w tym sezonie w historycznych, bo pierwszych Mistrzostwach Polski Kobiet (wcześniej była to ranga niżej, czyli Puchar Polski).

Jakie zawodniczki zostały uhonorowane podczas światowej gali sportu motocyklowegodowiesz się tutaj.

Panie zostały nagrodzone w dyscyplinie, która jeszcze do niedawna „raczkowała” wśród kobiet – sporo z nich jeździło hobbystycznie, ale dopiero gdy powstała dedykowana klasa, zaczęło się pojawiać w niej coraz więcej ochotniczek (mamy nadzieję, że w przyszłym roku pojawi się także klasa kobiet w enduro).

W tym sezonie triumfowała – tradycyjnie już – najbardziej doświadczona zawodniczka motocrossowa w Polsce Joanna Miller (startowała również w klasie kobiet w Mistrzostwach Świata). Bardzo szybko jednak dogania poziom zwyciężczyni kolejna uzdolniona zawodniczka – prywatnie córka znanego aktora – Zofia Radziwiłowicz. W tym roku determinację i wolę walki wykazała również młodziutka Kinga Gajewska.

Od lewej stoją: Zofia Radziwiłowicz, Joanna Miller, Kinga Gajewska.
fot. PZM

W ręce zawodników przekazane zostały również wyróżnienia specjalne. Pamiątkowe plakiety, puchary i nagrody finansowe otrzymali zawodnicy, którzy wywalczyli medale na arenie międzynarodowej. Wyścigi motocyklowe reprezentowali w tej stawce Daniel Bukowski (Mistrz Alpe Adria kl. Superstock 600) i Jarosław Gęgniewicz (II Wicemistrz Alpe Adria, kl. 125 Sport). Największą liczbę tytułów mistrzowskich poza granicami kraju wywalczyli zawodnicy Enduro: Paweł Szymkowski (Wicemistrz Europy, kl. Junior E2/E3), Adam Tomiczek (II Wicemistrz Europy Enduro, kl. Under 20), Łukasz Łaskawiec, Kamil Wiśniewski i Zbigniew Zych (odpowiednio Mistrz Europy, Wicemistrz Europy, II Wicemistrz Europy w rajdach Baja, kl. Q2 i klasyfikacja generalna) oraz Piotr Serbista (Mistrz Europy w rajdach Baja, kl. Q1) i Artur Błański (II Wicemistrz Europy w rajdach Baja, kl. M1).

Nagrodę odebrali również Jakub Przygoński (za tytuł II Wicemistrza Świata w rajdach Cross Country) oraz Rafał Sonik (za zdobycie Pucharu Świata w rajdach Cross Country w kategorii Quad). Ponadto Puchary wręczone zostały Zbigniewowi Zychowi (za 3 miejsce w Pucharze Świata w rajdach Baja, kategoria Quad) oraz Pawłowi Szymkowskiemu (za 2 miejsce w Pucharze Świata SuperEnduro, kategoria Junior).

Na scenie pojawiła się również Magdalena Surdyk, która została laureatką konkursu Best Photo MX 2013. Nagrodzono wykonane przez nią zdjęcie pt. „Fast Karol”. II miejsce zajęło zdjęcie Nikoli Stawińskiej pt. „Poślizg na wyjściu z bandy”. Wyróżnie otrzymało zdjęcie Katarzyny Kudzia pt. „Szalone pokonywanie zakrętu” oraz Karoliny Liszewskiej pt. „Ryś w akcji”.

Nagroda za „najbardziej spektakularny skok roku” trafiła w ręce Iwony Guzowskiej, która niestety nie mogła odebrać jej osobiście, ale przysłała nagranie video, w którym podziękowała za wyróżnienie i złożyła gratulacje wszystkim nagrodzonym.

Najnowsze

Dziennikarz aresztowany za pomoc w akcji saudyjskich kobiet

W Arabii Saudyjskiej policja aresztowała dziennikarza, który przeciwstawiał się zakazowi prowadzenia samochodów przez kobiety.

Tariq al-Mubarak

O zdarzeniu media poinformawali aktywiści, którzy chcą pozostać anonimowi. Według nich Tariq al-Mubarak został wezwany przez policję pod w związku z kradziezą samochodu. Był jednak przesłuchwany w związku ze wspieraniem działań na rzecz praw kobiet.

Po dziennikarza zgłosli się przyjaciele, ale i oni natychmiast zostali zatrzymani na kilka godzin i przesłuchani w związku z tą samą sprawą, czyli wspieraniem kobiet w walce o ich prawa.

Tariq al-Mubarak nie ma dostępu do prawnika. Jego zwolnienia domagają się organizacje walczące o prawa człowieka z róznych miesjca świata.

W Arabii Saudyjskiej kobietom nie wolno prowadzić pojazdów. Z zakazem nie zgadzają się kobiety oraz młodsze pokolenia Saudyjczyków.

O ostatnim proteście saudyjskich kobiet pisałyśmy tutaj.

Najnowsze

Królowa koncernu Mars spowodowała fatalny wypadek

Zarzut nieostrożnej jazdy został sformułowany przeciwko siódmej najbogatszej kobiecie świata, która spowodowała śmiertelny wypadek samochodowy.

Według szeryfa 74-letnia Jaqueline Badger Mars zasnęła za kierownicą pojazdu, którym jechała.
Starsza pani jest córką założyciela firmy produkującej słodycze, Mars In., i wiele razy pojawiała się na liście najbogatszych ludzi magazynu Forbes. Przed sądem stanęła 5 grudnia.

Biuro szeryfa w mieście Aldi w stanie Virginia poinformowało, że prowadzony przez panią Mars samochód Porsche Cayenne przekroczył linię rozdzielającą pasy ruchu i zderzył się z minivanem prowadzonym przez 86-letnią Irene Ellisor. Kobieta poniosła śmierć.

Kent Jarell, rzecznik prasowy rodziny Mars, wydał oświadczenie, że Jaqueline Mars myśli i modli się za tych, którym wyrządziła krzywdę i bardzo żałuje tego tragicznego wypadku.

Najnowsze

Mitsubishi Mirage Hello Kitty Edition

Hello Kitty pojawiała się już na wielu akcesoriach – nawet na samolocie. Jej popularność nie słabnie. Firma Mitsubishi postanowiła, że Hello Kitty będzie myślą przewodnią jednego z modeli samochodów.

Mitsubishi Mirage Hello Kitty Edition
Mitsubishi Mirage Hello Kitty Edition

Hello Kitty ma już prawie czterdzieści lat – tyle czasu bowiem minęło odkąd Yuko Shimizu, japońska projektantka, stworzyła wizerunek białej koteczki. Projekt zamówiła u niej firma Sanrio, specjalizująca się w dostarczaniu gumowych sandałów, ozdobionych kwiatami lub wizerunkami słodkich stworzonek. Biała koteczka po raz pierwszy pojawiła się na plastikowej portmonetce – siedziała między butelką z mlekiem a okrągłym akwarium ze złotą rybką. I tak zaczęła się jej kariera.

Hello Kitty to nie tylko biały kotek, zwany Kitty White, ale cała kocia rodzinka, która stała się bohaterem serialu anime. Główna bohaterka mierzy tyle, co pięć jabłek ułożonych jedno na drugim, zaś waży tyle co trzy takie owoce. Jest więc malutka, a więc super kawaii, czyli słodziutka, dokładnie taka, jak Japończycy lubią. A lubią małe, „biedne”, miło wyglądające istotki.

Mitsubishi Mirage Hello Kitty Edition

Hello Kitty pojawiała się już na wielu akcesoriach – nawet na samolocie. Jej popularność nie słabnie. Firma Mitsubishi postanowiła, że Hello Kitty będzie myślą przewodnią jednego z modeli samochodów.

Chodzi o model Mirage Hello Kitty Edition, który ma zostać wypuszczony na początku tylko na rynek japoński i tylko w liczbie 400 egzemplarzy. Samochód w „barwach” Hello Kitty ma uświetnić obchody czterdziestych urodzin małego kotka. Samochód jest różowy. Felgi mają wycięte wzory – kokardki, takie same jak Kitty. Wnętrze jest przytulne, kawaii po prostu. Karoserię ozdabiają naklejki w kształcie kokardek.

Samochód ma kosztować ok. 35 tysięcy złotych. Jeśli będzie się dobrze sprzedawał i jeśli będzie interesował klientów z innych krajów, firma Mitsubishi pomyśli o wyprodukowaniu modeli na eksport.

Najnowsze

Prawniczka jeździ BMW, elektryk Fordem

Analiza kontraktów ubezpieczeniowych w Niemczech pokazała, jakimi markami samochodów jeżdżą poszczególne grupy zawodowe. Z jednej strony nieustannie powielane są te same klisze, bo i nasze przywyczajenia są trwałe. Z drugiej widać też pewne zaskoczenia.

fot. Motocaina.pl

Na portalu internetowym transparo.de została opublikowana analiza porwónawcza oparta na liczbie 56 000 anonimowych zgłoszeń ubezpieczeniowych – włączając w to samochody, starsze i zupełnie nowe auta.

Przeanalizowano preferencje przedstawicieli czterdziestu różnych zawodów – od architektów, przez nauczycieli po techników dentystycznych. Okazało się, że prawnicy wybierają BMW, malarze farby i pędzle wożą Oplami. Nie budzi zdziwnienia fakt, ża absolutnym liderem rynku jest marka Volkswagen. Marka z Wolfsburga jest szczególnie popularna wśród ekonomistów (23%), lubią ją również asystenci stomatologiczni (21%) i lekarze (również 21%).

Inne marki wypadają troszkę gorzej – BMW wybiera 14% prawników. Malarze wybierają Ople (15%) a Fordy lubię elektrycy (11%).

W badaniach przeprowadzonych przez Wolfganga Bischofa z Hochschule Roseheim wynika, że największą grupę zawodową stanowią inzynierowie. Co piąty z nich jeździ Volkswagenem. Kolejne miejsca zajmują marki BMW (13%) i Mercedes-Benz (95).

Niemieckiem rynkiem samochodów zagranicznych rządzi Renault – wybiera go 7% handlowców. Skoda trzyma się nieźle – jeździ nią 6% dziennikarzy. Zakakujący jest wyniki Toyoty – zgarnia aż 5% prawników.

Najnowsze