Fuzja FCA i Grupe PSA zagrożeniem dla Alfy Romeo?

20 stycznia 2021
39
Czy Alfa Romeo zostanie w Formule 1?

Stellantis powstał z połączenia motoryzacyjnych gigantów FCA i Grupe PSA. I nie dla wszystkich jest to dobra wiadomość.

Przeczytaj też: Stellantis debiutuje na giełdzie. Zakończyła się fuzja FCA i Groupe PSA

Fuzja FCA i Grupe PSA stawia obecność Alfy Romeo w F1 pod dużym znakiem zapytania. Tak twierdzi „La Gazzetta dello Sport”:

W planach nowego światowego giganta motoryzacyjnego, który powstaje w wyniku fuzji FCA i PSA, jest przedefiniowanie działalności sportowej poszczególnych marek. Proces zacznie się od Biscione [nawiązanie do logo Alfy], które sponsoruje Saubera od 2018 roku. To czy historyczna marka pozostanie w F1 zależeć będzie od nowych planów przemysłowych wynikających z fuzji ogłoszonej 4 stycznia po ponad roku negocjacji.

Alfa Romeo wróciła do Formuły 1 w 2018 roku, jako sponsor Saubera. Od sezonu 2019 ekipa występuje pod nazwą Alfa Romeo Racing. Sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing jest obecnie PKN Orlen.

W sezonie 2020 Alfa Romeo Racing Orlen z pewnością pozostanie w stawce Formuły 1. Nowy bolid zespołu, C41, ujrzy światło dzienne 22 lutego w Warszawie. To będzie historyczny moment, bo po raz pierwszy w historii prezentacja bolidu na nadchodzący sezon Formuły 1 odbędzie się w Polsce.

Przeczytaj też: Prezentacja bolidu F1 zespołu Alfa Romeo Racing Orlen odbędzie się w Polsce! To historyczny moment!

Kierowcami etatowymi zespołu Alfa Romeo Racing Orlen w sezonie 2021 będą Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. Robert Kubica będzie pełnić rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!