Prezentacja bolidu F1 zespołu Alfa Romeo Racing Orlen odbędzie się w Polsce! To historyczny moment!

20 stycznia 2021
14
Po raz pierwszy w historii prezentacja bolidu na nadchodzący sezon Formuły 1 odbędzie się w Polsce. Należący do zespołu Alfa Romeo Racing Orlen model C41 ujrzy światło dzienne 22 lutego w Warszawie.

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen w sezonie 2020 w poprzednim bolidzie C39 wziął udział w 17 weekendach wyścigowych. Łącznie, ekipa prowadzona przez Frederica Vasseura, pojawiła się w dwunastu krajach na dwóch kontynentach, zajmując na koniec sezonu ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Ograniczenia spowodowane pandemią, nie tylko zmodyfikowały kalendarz, ale także otworzyły nowe możliwości współpracy. 

Nowy bolid zespołu, C41, ujrzy światło dzienne 22 lutego w Warszawie. To będzie historyczny moment, bo po raz pierwszy w historii prezentacja bolidu na nadchodzący sezon Formuły 1 odbędzie się w Polsce. W wydarzeniu wezmą udział kierowcy i członkowie zespołu. 

Dokładna godzina i miejsce prezentacji bolidu C41 pozostają narazie tajemnicą. 

Przeczytaj też: Alfa Romeo zadowolona z pracy Roberta Kubicy

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen, wyznał: 

Motorsport to jeden z kluczowych elementów budowania rozpoznawalności marki Orlen. Zaangażowanie w F1 i współpraca z jedynym Polakiem znajdującym się w prestiżowym gronie kierowców przynosi nam wymierne korzyści. Samego Roberta Kubicę spontanicznie kojarzy z PKN Orlen ponad 70 proc. respondentów, co ma pozytywny wpływ na efektywność reklam, ale też kampanii społecznych. Współpraca z zespołem to oczywiście nie tylko wyścigi, ale też liczne wydarzenia, które wspólnie organizujemy, jak np. ubiegłoroczne obchody stulecia „Cudu nad Wisłą”. Cieszę się, że inauguracja nowego bolidu odbędzie się w Polsce.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!