Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus zwyciężył w testach ADAC

Fotelik Maxi-Cosi Pebble Plus zwyciężył w testach ADAC

Każdemu rodzicowi zależy na bezpieczeństwie własnego dziecka, stąd zainteresowanie testami przeprowadzanymi przez niezależne instytucje. Dziś publikujemy zwycięzców poszczególnych kategorii i lidera stawki.

Maxi-Cosi to pierwsza marka, która wprowadziła na rynek produkty zgodne z normą i-Size (R129). Początkowo w 2013 były to tylko foteliki samochodowe dla maluchów. W 2014, zespół Maxi-Cosi przygotował również fotelik samochodowy dla niemowląt, spełniający wymogi regulacji i-Size - Pebble Plus. W najnowszych testach przeprowadzonym przez ADAC/TCS/ÖAMTC w październiku 2015 fotelik Pebble Plus zwyciężył w kategorii fotelików dla niemowląt (zgodnych z normą i-Size 45-75 cm i fotelików z grupy 0+*).

Fotelik dla niemowląt Pebble Plus zapinany samochodowym pasem bezpieczeństwa, został nagrodzony 5 punktami i oceną  "bardzo dobrą" w kategorii "bezpieczeństwo". Zarówno Pebble Plus montowany samochodowym pasem bezpieczeństwa, jak i Pebble Plus instalowany za pomocą Isofix (co to jest Isofix tutaj) przy użyciu bazy 2wayFix, otrzymał 4 gwiazdki i ogólną ocenę “dobrą” w testach przeprowadzonych przez ADAC/TCS/ÖAMTC w październiku 2015.

Pobierz wyniki testów ADAC/TCS/ÖAMTC

* Warunki testów dla fotelików dla niemowląt zgodnych z normą i-Size (i-Size 45-75 cm) i fotelików zgodnych z normą ECE R44 (0-13 KG) były identyczne).

Źródła:
-    ADAC: https://www.adac.de/infotestrat/adac-imeinsatz/motorwelt/kindersitz_herbst_2015.aspx?ComponentId=248705&SourcePageId=6729
-    TCS: https://www.tcs.ch/de/test-sicherheit/testberichte/kindersitze/kindersitztest.php
-    ÖAMTC: http://www.oeamtc.at/portal/oeamtc-kindersitztest-herbst-2015+2500+1638895?env=Y3Q9MSZtb2RlPSZwYWdpbmc9JmJhY2s9MQ

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!