Paula Lazarek

Ford wzywa właścicieli najnowszego Mustanga do serwisów. Czy kierowcom grozi coś poważnego?

Ford właśnie rozesłał do właścicieli "rumaków" z rocznika 2020 informację, że jak najszybciej powinni oddać swoje samochody do serwisów. O co chodzi?

Ford Mustang to prawdziwa legenda na drogach całego świata, ale teraz nie będziemy wychwalać jego „osiągów” a zwrócimy uwagę na poważną awarię do której może dojść jak właśnie poinformował właścicieli Ford. Producent wzywa blisko 38 tysięcy kierowców, którzy zakupili Mustanga w 2020 roku do swoich autoryzowanych serwisów – problem dotyczy modeli z automatyczną skrzynią biegów. Do tej pory zgłoszono go sześć razy – cztery razy w Europie i dwa razy w Ameryce Północnej. 

Masowa akcja naprawcza dotyczy wykorzystania nieprawidłowego materiału – polipropylenu zamiast nylonu, co moze spowodować zmniejszenie wytrzymałości auta na obciążenia. W konsekwencji może to doprowadzić do złamania wspornika hamulca podczas nagłego hamowania.

Właściciele „Rumaków” mogą sprawdzić na stronie internetowej NHTSA, czy ich model zalicza się do grona objętych akcją. Jak udało się ustalić, awaria dotyczy Mustangów wyprodukowanych od 4 marca 2019 r. do 13 sierpnia 2020 r. Producent bezpłatnie wymieni wspornik. 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

testowanie samochodów na klientach

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze