Ford wszech czasów to... Oddajemy głos fanom marki!

23 marca 2021
110
Masz swojego ulubionego Forda? Uważasz, że zasługuje na miano najlepszego modelu w historii amerykańskiej marki? Przekonaj się, czy inni podzielają twoje zdanie.

Trwa światowy konkurs FordFrenzy, w którym fani marki wybierają Forda wszech czasów. Który model waszym zdaniem zasługuje na ten tytuł?

W zestawieniu uwzględniono najważniejsze, kluczowe dla historii marki modele Forda sięgając wstecz, aż do modelu T. Dominują te związane ze Stanami Zjednoczonymi, ale znajdziecie tam też reprezentację europejskich Fordów. Konkurs polega na wstępnym zestawieniu w pary 64 modeli, które rywalizują o przejście do kolejnej rundy.

Przeczytaj też: Tesla Model Y kontra Ford Mustang Shelby GT500 – elektryk rzuca wyzwanie amerykańskiej legendzie. Kto wygra wyścig?

Forma tej rywalizacji nawiązuje do bardzo popularnego w Stanach Zjednoczonych turnieju koszykarskiego NCAA March Madness. Tak samo, jak w NCAA March Madness, drabinka rywalizujących modeli Forda, została podzielona na cztery „konferencje” – Piquette, Rotunda, Rouge i Dagenham.

Dagenham to londyńska fabryka Forda. Pozostałe trzy miejsca są związane z Detroit i jego okolicami - Ford Rotunda, kompleksem fabryk Ford River Rouge oraz fabryką Ford Piquette.

Przeczytaj też: Ford F-150 Raptor R pojawi się w 2022 roku i... będzie miał silnik V8!

Zwycięzcy trafiają na kolejnych przeciwników, a pula całkowita zmniejsza się o połowę. Obecnie trwa już druga runda tego konkursu (1/16), a w niej między innymi Ford Mach-E rywalizuje z kultowym Bronco z 1966 roku, a Ford GT40 MK I z 1965 roku mierzy się z Rangerem z 1983 roku.

Jeśli chcecie wybrać Forda wszech czasów, wystarczy, że wejdziecie na stronę https://fordautoshows.com/fordfrenzy i oddacie głos na swojego faworyta. Przy okazji przypomnicie sobie wiele kluczowych dla światowej historii motoryzacji modeli marki Ford.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!