Ford stworzył Mustanga Mach-E, by rywalizował z Porsche Macan

25 stycznia 2021
27
Sekret został ujawniony.

Niezależnie od tego, czy podoba ci się wizja elektrycznego Mustanga, czy nie, to musisz przyznać, że robi on wrażenie. I nie, nie mówimy tylko o  niestamowitym przyspieszeniu, natychmiastowym elektrycznym momencie obrotowym czy zasięgu. Stylowy crossover ma charakterystyczne cechy, które wcale nie są przypadkowe.

Ford opowiadał o rozwoju Mach-E, gdy debiutował on po raz pierwszy w 2019 roku, wspominając o roli Porsche Macan w tym procesie jako pojazdu wzorcowego.

Przeczytaj też: Ford Mustang Mach-E GT - elektrykiem w 3,7 sekundy do setki? Da się!

Ford tworząc Mustanga Mach-E, zdecydował się na crossover o podobnej wielkości i wyjątkowych osiągach, jak samochód Porsche.

Porsche Macan jest prawdopodobnie jednym z najlepszych kompaktowych SUV-ów  na rynku, zorientowanych na osiągi, wykazujących niezwykłą równowagę i zdecydowaną precyzję jazdy na krętych drogach. Mach-E z pewnością oferuje podobne odczucia, ale przy strukturze cenowej nieco niższej od Porsche, co sprawia, że EV 'Stang wygląda jeszcze lepiej.

Co ciekawe, nowy Macan będzie pierwszym całkowicie elektrycznym kompaktowym SUV-em niemieckiego producenta. Uruchomienie jego produkcji zaplanowano na początek tej dekady. Tym samym Porsche poszerzy swoją ofertę „elektryków”.

Przeczytaj też: Nowe Porsche Macan będzie autem elektrycznym!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!