Ford prezentuje odmłodzonego Mustanga na rynek europejski

Dziś firma Ford zaprezentowała odświeżoną generację modelu Mustang w specyfikacji na rynek europejski.

Charakterystyczna, masywna sylwetka Mustanga z niższym profilem maski, jest teraz jeszcze bardziej atletyczna, wzbogacona została o nowe oświetlenie diodowe, paletę 11 śmiałych kolorów nadwozia oraz nowe wzory felg. Z tyłu zmodyfikowano zderzak i dyfuzor (w wersji z 5-litrowym silnikiem V8, auto ma dwie podwójne końcówki układu wydechowego). Ford Mustang oferowany będzie teraz z opcjonalnym tylnym spojlerem.

Ma oferować najlepszą dynamikę przyspieszania z mocniejszej 5-litrowej jednosti w układzie V8 o mocy 450 KM, która może teraz współpracować z nową 10-stopniową przekładnią automatyczną. Auto nadal będzie oferowane także z silnikiem 2.3 EcoBoost, który generuje obecnie 290 KM mocy; może on również współpracować z nową przekładnią 10-stopniową.

Układu zawieszenia MagneRide można konfigurować. Ponadto najnowszy Mustang wyróżnia się nowym układem wydechowym, oferującym cichy tryb pracy Good Neighbour, dzięki któremu podczas porannej i nocnej jazdy samochód nie będzie budził sąsiadów ze snu.

Wśród dostępnych systemów wspomagających kierowcę znalazły się m.in. system antykolizyjny (Pre-Collision Assist) z technologią wykrywania pieszych (Pedestrian Detection) oraz system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu (Lane Keeping Aid). Wewnątrz znalazł się m.in w pełni cyfrowy zestaw zegarów o przekątnej 12 cali. Na boczkach drzwi pojawiły się miękkie materiały, które są jeszcze przyjemniejsze w dotyku, klamki wewnętrzne wykonano z aluminium, a ręcznie obszyta konsola środkowa wyróżnia się przyjemną w dotyku tapicerką z kontrastującym przeszyciem. Natomiast otoczenie panelu instrumentów wykonane z  aluminium dostępne jest teraz w jednym z czterech nowych kolorów. Dostępny jest również pakiet Carbon Sport, w którego skład wchodzą wstawki z Alcantary na panelach drzwiowych i fotelach, a także otoczenie panelu instrumentów i gałka dźwigni zmiany biegów wykończone włóknem węglowym. Ci, którzy zdecydują się na opcjonalne, skórzane fotele sportowe Recaro, będą mogli wybrać jeden z trzech kolorów tapicerki.

Pierwsze egzemplarze odświeżonego Forda Mustanga trafią do europejskich klientów na początku 2018 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze