Karolina Chojnacka

Ford Mustang Mach-E GT elektryzuje Festival of Speed w Goodwood

Żaden inny pojazd tego segmentu podobno nie przyspiesza lepiej niż Mustang Mach-E GT, wyposażony w 465-konny akumulatorowo-elektryczny układ napędowy, przekazujący moc na wszystkie koła - to konfiguracja idealna dla kierowców gotowych poznać pełne osiągi samochodu elektrycznego.

Mustang Mach-E GT dysponuje wyższym momentem obrotowym, niż jakikolwiek inny seryjny pojazd Forda. Dwusilnikowy układ napędowy o mocy 465 KM przenosi 830 Nm maksymalnego momentu obrotowego niezależnie na przednią i tylną oś, co zapewnia jeszcze lepsze prowadzenie i przyspieszenie do 100 km/h, odpowiadające przyspieszeniu Tesli Model Y. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 200 km/h. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w czasie 3,7 sekundy , co czyni go najszybciej przyspieszającym pięciomiejscowym samochodem Forda oferowanym dotychczas w europejskiej gamie.

Ford Mustang Mach-E GT
Ford Mustang Mach-E GT, fot. materiały prasowe / Ford

Mustang Mach-E GT, wyposażony standardowo w powiększony akumulator o pojemności 88 kWh (energii użytecznej), umożliwia entuzjastom motoryzacji bezstresową jazdę z napędem czysto elektrycznym, zapewniając do 500 kilometrów zasięgu między kolejnymi ładowaniami. Ładowanie z mocą do 150 kW może zwiększyć zasięg jazdy średnio o 99 kilometrów w ciągu około 10 minut ładowania, a ładowanie od 10% do 80% pojemności akumulatora trwa około 45 minut.

Ford Mustang Mach-E GT
Ford Mustang Mach-E GT, fot. materiały prasowe / Ford

Na tegorocznym Festival of Speed w Goodwood ma swój debiut Ford Mustang Mach-E GT. Budząca największe emocje, najbardziej skoncentrowana na kierowcy wersja w pełni elektrycznego, nowego SUV-a trafia do sprzedaży w Europie. Przyjmowanie zamówień na ten samochód w Polsce planowane jest na wrzesień tego roku.

This Woelpern, dyrektor generalny działu importu, Ford of Europe, wyznał:

Wprowadzenie Mustanga Mach-E było milowym krokiem na naszej drodze do zapewnienia pełnej oferty pojazdów osobowych bezemisyjnych, w pełni elektrycznych lub hybrydowych typu PHEV do połowy 2026 roku, a towarzyszące mu zainteresowanie było niesamowite, dzięki sukcesom sprzedaży i nagrodom zebranym na terenie całej Europy. Mustang Mach-E GT wzmocni te emocje jeszcze bardziej, przenosząc doświadczenie Forda w dziedzinie praktycznych, dających ogromną radość z jazdy samochodów osobowych i SUV-ów w nową erę w pełni elektrycznych napędów.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze