Karolina Chojnacka

Ford F-150 uratował… wesele!

A będąc precyzyjnym, to generator pokładowy Forda F-150 uratował wesele.

Ford zamontował generator pokładowy w kilku wariantach najnowszego F-150, aby umożliwić pracownikom uruchamianie elektronarzędzi z sieci. Jednym z przypadków użycia generatora, na który inżynierowie prawdopodobnie w ogóle nie wpadli, jest pomoc nowożeńcom w tańcu i zabawie przez całą noc.

Rachna Nanda Kumar i Vetrivel Chandrasekaran pobrali się w deszczowy sierpniowy dzień w Farmington Hills w stanie Michigan. Według „Detroit Free Press” burze opóźniły przyjęcie o około dwie godziny, ale niebo „oczyściło się” przed rozpoczęciem przyjęcia weselnego. Sielanka nie trwała jednak długo. Około godziny 22:00 wysiadło zasilanie.

I wtedy do akcji wkracza jeden z gości, właściciel Forda F-150, który stwierdził, że „hej, mam generator pokładowy i mogę go podłączyć”.

Hybrydowe i niehybrydowe wersje F-150 można zamówić z pokładowym generatorem o nazwie Pro Power Onboard, którego moc różni się w zależności od specyfikacji pick-upa. Modele niehybrydowe dostarczają 2 kilowaty mocy, liczba ta wzrasta do 2,4 w przypadku hybrydowego modelu PowerBoost.

Nie wiadomo, w który generator wyposażony był samochód gościa weselnego, ale dostarczył on wystarczająco dużo energii, by zasilić oświetlenie namiotu, muzykę i system dźwiękowy wraz z głośnikami, wzmacniaczami i mikrofonami. Większość gości podobno była w szoku, ale według Detroit Free Press, właściciel F-150, który pracuje dla Forda, wiedział dokładnie, do czego zdolny jest jego pick-up.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze