Film dokumentalny Harley-Davidson

Film dokumentalny Harley-Davidson opowiada historię policji dosiadającej jednośladów tej marki w ubiegłym stuleciu, która po części stała się inspiracją do stworzenia postaci Kapitana Ameryki.

fot. Harley Davidson

Jakiś czas temu pisaliśmy o światowej premierze najnowszej hollywoodzkiej superprodukcji „Captain America”. Więcej tutaj: Harley Davidson w superprodukcji.

Jak się okazuje po pierwszych sukcesach tego filmu, firma Harley-Davidson postanowiła zrealizować dokument o jednym z głównych bohaterów obrazu, czyli o motocykl H-D Cross Bones zmodyfikowanym tak, aby przypominał WLA Army z lat 40′ ubiegłego wieku.

Chris Evans, który wcielił się w postać Kapitana Ameryka przyznał w dokumencie: „Czułem jakbym naprawdę się przeniósł do lat czterdziestych”. Natomiast jak podkreśla Louis D’Esposito producent filmu: „Staraliśmy się odwzorować te czasy, lecz dając szanse Marvel’s dodać do tego szczyptę wszechświata. I wydaje mi się, że odnieśliśmy sukces”.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, pokazuję on ciekawe ujęcia oraz odkrywa rąbka tajemnicy związanej z produkcją obrazu.

Najnowsze

„Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet” Marzena Filipczak

Marzy ci się podróż do Azji? Poszukujesz ciekawego przewodnika, który przygotuje ciebie do tej wyprawy? Polecamy książkę „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet."

fot. Wydawnictow Poradnia K.

Autorką książki jest Marzena Filipczak, która w swoim przewodniku po Azji odkrywa przed nami uroki tego kontynentu. Nie znajdziecie tutaj masowych turystycznych atrakcji. Podróżniczka skupia się na życiu lokalnej ludności na tych małych rzeczach, które tworzą koloryt wędrówek, a nie na popularnych zabytkach, które trzeba „odhaczyć” w życiu.

Książka została podzielona na dwie części, pierwsza jest dziennikiem podróży, w którym Marzena wspomina niezwykłe spotkania oraz przygody, jakie miały miejsce podczas wędrówki. W drugiej części prezentuje odpowiedzi na pytania, jakich sama nie mogła znaleźć w trakcie przygotowań do podróży. Dużo też poświęca uwagi na porady praktyczne m.in. dotyczące bezpieczeństwa samotnie podróżującej kobiety, radząc jak znaleźć porządny hotel, jak się zachować, gdy się jedzie np. samotnie w wagonie pełnym facetów z plecakiem przypiętym łańcuchem do siedzenia. Książka jest anegdotek podróżniczych.

Autorka nie zapomina także o takich kwestiach jak zakup miejscowych kosmetyków, bo przecież plecak podróżniczy ma ograniczoną pojemność, a czasem potrzebne jest również coś dla ciała, a nie tylko dla ducha.

„Jadę sobie.” jest książką dla wszystkich osób, które niezależnie czy będą podróżowały przez Azję motocyklami, samochodami czy może rozklekotanymi autobusami chcą jeszcze nim wyruszą w podróż poczuć smaki oraz zapachy Wschodu.

Najnowsze

„Jadę sobie.”

Marzy ci się podróż do Azji? Poszukujesz ciekawego przewodnika, który przygotuję ciebie do tej wyprawy? Polecamy książkę „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet."

Autorką książki jest Marzena Filipczak, która w swoim przewodniku po Azji odkrywa przed wami uroki tego kontynentu. Nie znajdziecie tutaj masowych turystycznych atrakcji. Podróżniczka skupia się na życiu lokalnej ludności na tych małych rzeczach, które tworzą koloryt wędrówek, a nie na popularnych zabytkach, które trzeba „odhaczyć” w życiu.

Książka została podzielona na dwie części, pierwsza jest dziennikiem podróży, w którym Marzena wspomina niezwykłe spotkania oraz przygody, jakie miały miejsce podczas wędrówki. W drugiej części prezentuje odpowiedzi na pytania, jakich sama nie mogła znaleźć w trakcie przygotowań do podróży. Dużo też poświęca uwagi na porady praktyczne m.in. dotyczące bezpieczeństwa samotnie podróżującej kobiety. Radząc jak znaleźć porządny hotel, jak się zachować, gdy się podróżuje np. samotnie w wagonie pełnym facetów z plecakiem przypiętym łańcuchem do siedzenia. Autorka nie zapomina także o takich kwestiach jak zakup miejscowych kosmetyków, bo przecież plecak podróżniczy ma ograniczoną pojemność, a czasem potrzebne jest również coś dla ciała, a nie tylko dla ducha.

„Jadę sobie.” jest książką dla wszystkich osób, które niezależnie czy będą podróżowały przez Azję motocyklami, samochodami czy może rozklekotanymi autobusami dowiedzą się z niej wielu ciekawostek.

Pozwoli ona przede wszystkim poczuć smaki oraz zapachy Wschodu nim sami wyruszymy w podróż.

Najnowsze

Red Bull X-Fighters Jams w rytm hip-hopu opanuje Szczecin

Już w piątek 22 lipca wielkie emocje dla fanów freestyle motocrossu (FMX) i miłośników letnich koncertów: na Wałach Chrobrego w Szczecinie odbędą się pokazy w wykonaniu światowej klasy zawodników FMX połączone z koncertami z dachu mobilnej sceny Red Bull Tourbus.

 

Mikołajki 2011.

 

Red Bull X-Fighters Jams to pierwszy tego typu projekt w Polsce, łączący FMX z koncertami zagranymi wprost z dachu – mobilnej sceny Red Bull Tourbus. Publiczność zgromadzoną na Wałach Chrobrego swymi występami rozgrzeją: Planet L.U.C i Warszafski Deszcz, oraz światowej klasy zawodnicy grupy Fmx4Ever: dwukrotny Mistrz Nowej Zelandii w FMX Nick Franklin, Belgowie – Jimmy Verburgh i Bjorn van den Broeck oraz Amerykanin Ryan Logan.

 

 

 

 

Mikołajki 2011.

 

Po części muzycznej i sportowej, w Lulu Music Club, na ulicy Partyzantów 2 odbędzie się after party.

Szczecin będzie już ostatnim zaplanowanym przystankiem pokazów Red Bull X-Fighters Jams. Ewolucje FMX, które odbyły się w Mikołajkach przyciągnęły 5,000 osób!

 

Najnowsze

Leutton Postle nagrodzeni podczas Vauxhall Fashion Scout

Sam Leutton i Jenny Postle zostali nagrodzeni w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla projektantów Vauxhall Fashion Scout, sponsorowanych przez Vauxhall - należącego do grupy General Motors producenta odpowiedników modeli Opla na rynku brytyjskim.

Vauxhall Motors jest jedym z producentów branży motoryzacyjnej, który bardzo silnie wspiera sektor mody w Wielkiej Brytanii. Jednym z przedsięwzięć w jakich bierze czynny udział jest konkurs dla młodych, innowacyjnych projektantów Vauxhall Fashion Scout.

Dzianinowa kolekcja domu mody Leutton Postle.
fot. Vauxhall

W tym roku w gronie laureatów wybranych poprzez zespół ekspertów znalazła się dzianinowa kolekcja na sezon wiosna – lato 2012 zaprojektowana przez Sama Leutton i Jenny Postle z domu mody Leutton Postle. 

Nagrodą dla zwycięzców jest sposnoring pokazu mody na wybiegu oraz miejsce w prestiżowej powierzchni wystawienniczej Vauxhall Fashion Scout podczas tygodnia mody w Londynie i Paryżu.

Dla duetu nagroda jest niezwykle cenna, ponieważ będzie to debut ich marki na światowej scenie.

Najnowsze