Fiat Tipo Cross SW – nowość w gamie Tipo. Podniesiony i z większym bagażnikiem

Dotychczas Fiat Tipo Cross był dostępny wyłącznie jako hatchback. W końcu jednak Fiat zdecydował się zaoferować kierowcom praktyczniejsze wydanie SW, w którym połączył „terenowe” cechy z nadwoziem kombi.

Fiat Tipo Cross SW wyróżnia się 17-calowymi felgami, czarnymi osłonami nadkoli i prześwitem zwiększonym o 7 cm w stosunku do standardowego Tipo SW. Rozstaw osi wynosi 2638 mm. Długość auta to 4583 mm, o 197 mm więcej niż w hatchbacku. Większy jest też bagażnik – dokładnie o 110 litrów.

Fiat Tipo Cross SW, fot. materiały prasowe / Fiat
Fiat Tipo Cross SW, fot. materiały prasowe / Fiat

Na oficjalną specyfikację trzeba jeszcze poczekać, ale nie jest tajemnicą, że bazę stanowić będzie benzynowe 1.0 o mocy 100 KM. W ofercie będzie też diesel – 1.6 Multijet o mocy 130 KM. Zgodnie z zapowiedziami Fiata, gamę uzupełni również miękka hybryda.

Ceny na razie pozostają tajemnicą. Za Fiata Tipo Cross z z nadwoziem typu hatchback trzeba zapłacić 90 100 złotych. Kombi będzie zapewne nieco droższe. Szczegóły powinniśmy poznać w najbliższych miesiącach.

Gdy Fiat Tipo Cross SW wyjedzie na drogi, będzie rywalizował z takimi samochodami jak Škoda Octavia Scout, Volkswagen Golf Alltrack czy Ford Focus Active.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze