Fiat Aegea – włoski atak na segment kompakt

Kilka godzin temu Fiat pokazał swojego najnowszego przedstawiciela w segmencie kompakt. Podczas targów motoryzacyjnych w Stambule zaprezentowano model Aegea, który zastąpi model Linea.

Jego poprzednik nie zrobił oszałamiającej kariery – Fiat Linea został wycofany ze sprzedaży jakiś czas temu, a w gamie modelowej Fiata brakowało konkretnego przedstawiciela w segmencie C. Aż do dzisiaj.

Kilka godzin temu dziennikarze obecni na targach w Stambule mogli zobaczyć model Aegea. Samochód został zaprojektowany we włoskim centrum FCA Style Centre, a jego produkcja odbywa się w tureckim zakładzie Bursa. Stamtąd auto trafi do 40 krajów, w tym Polski. 

Samochód ma konkurować w segmencie kompakt przede wszystkim na rynkach rozwijających się. Długość modelu Aegea to 4.5 metra, szerokość 1.78 m, a wysokość 1.48 m. Rozstaw osi wynosi 2.64 metra, a pojemność bagażnika to 510 litrów. 

We wnętrzu pomieści się pięć osób, a pod maską będą oferowane silniki benzynowe (dwa warianty) oraz wysokoprężne (dwie opcje). Zakres mocy wszystkich jednostek wyniesie od 95 do 120 KM. W zależności od silnika będzie można wybierać pomiędzy skrzynią ręczną, a automatyczną. Najoszczędniejsze wersje będą zużywać mniej niż 4 l/100 km (dane producenta). 

Na pokładzie Fiata Aegea pojawi się nowy system rozrywki Uconnect. Pięciocalowy ekran dotykowy będzie współpracował z nawigacją TomTom. Obsłuży technologię Bluetooth i będzie można podłączyć do niego urządzenia przez porty USB, AUX oraz iPod.

Auto pojawi się na rynku w listopadzie. Na początku zadebiutuje na rynku tureckim. Potem pojawi się w innych krajach. Cennik modelu nie został jeszcze ujawniony.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze