Roksana Ćwik

Ferrari poszukuje kobiet do swojej akademii kierowców

Najbardziej utytułowany zespół w historii Formuły 1 – Scuderia Ferrari – od wielu lat prowadzi własny program rozwoju młodych talentów, z którego wywodzi się m.in. zwycięzca dwóch wyścigów dla włoskiej marki Charles Leclerc. Szef zespołu Mattia Binotto powiedział mediom, że życzy sobie obecności kobiet w programie.

„Zwiększymy ilość uczestników akademii młodych kierowców w przyszłym roku” – powiedział Binotto. „Dołączy do nas kilku zawodników. Nie mogę zdradzić kto to będzie, ale pracowaliśmy nad tym bardzo ciężko. Akademia Ferrari poszukuje także kobiet, które mogłoby dołączyć w przyszłości. Kobiety powinny być częścią programu rozwoju kierowców Ferrari. Pracujemy nad tym w tej chwili i robimy wszystko, aby umożliwić to jak najszybciej”.

Włoska marka zatrudnia kierowców wyścigowych nie tylko w Formule 1 – liczne grono zawodników fabrycznych ściga się m.in. w Długodystansowych Mistrzostwach Świata czy wyścigu 24h Le Mans. O ile w składzie Ferrari nie ma w tej chwili kobiet, to często zasiadają one za kierownicą włoskich maszyn – jedną z nich jest polska zawodniczka Agata Smółka, która startowała w tegorocznym cyklu Ferrari Challenge.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze