Ferrari driftuje na trawie – film

Któż nie chciałby spędzić całego dnia z jedną z największych legend motoryzacji, jaką jest bez wątpienia Ferrari F40. Niektórzy mają jeszcze więcej szczęścia i mogą sobie takim samochodem poszaleć.

Ferrari F40 to samochód – ikona z końcówki lat 80-tych. Auto wyprodukowano na czterdzieste urodziny włoskiej stajni z Maranello. Przez pięć lat produkcji powstało zaledwie 1310 egzemplarzy tego modelu, więc jest to absolutny rarytas.

Ferrari 288 GTO, F40, F50, czy Enzo? Który najpiękniejszy? Czytaj tu.

Auto było do niedawna jedynym seryjnym Ferrari wyposażonym w turbodoładowany silnik. Pod maską drzemie jednostka V8 o pojemności 2,9 litra wspomagana przez dwie turbiny. Dzięki temu motor rozwija moc 478 KM oraz dysponuje maksymalnym momentem obrotowym o wartości 577 Nm. Do setki auto rozpędza się w 4,5 sekundy. W czasach swojej świetności Ferrari F40 konkurowało z takimi tuzami jak Porsche 959, Lamborghini Diablo czy Jaguar XJ220. 

W sieci pojawił się filmik, na którym pewien 18-latek szaleje wspomnianym samochodem na dość sporej polanie z lądowiskiem dla helikopterów. Na początku zabawia się modelem F40, a następnie przesiada się do innej ikony – modelu Enzo…

Kto chciałby być na jego miejscu?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze