Europejski Samochód Roku 2017 – który model wygra?

Międzynarodowe jury składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych wybrało finałową siódemkę spośród czterdziestu modeli zgłoszonych do plebiscytu „European Car of the Year 2017”. Który samochód zdobędzie główną nagrodę?

Jak co roku w okolicach grudnia, jury składające się z 58 dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 27 krajów wybiera siedem samochodów, spośród których już na wiosnę przyszłego roku zostanie wyłoniony zwycięzca. Poznamy go w przeddzień targów motoryzacyjnych w Genewie. 
Samochody, które dostają się do konkursu muszą być dostępne w danym roku na co najmniej pięciu rynkach, a ich szacowana sprzedaż roczna przekroczy 5 tys. egzemplarzy. W tym gronie nie mogą się znaleźć supersamochody. 
Każdy juror dysponuje pulą 25 punktów, która jest rozdzielana pomiędzy 10 modeli. Jeden samochód może otrzymać maksymalnie 10 punktów. Na tej podstawie powstaje ranking, z którego wyłania się siedem samochodów, które przez najbliższe miesiące będą wnikliwie sprawdzane przez dziennikarzy.

Piątka aut z finałowego grona to produkcja europejska, a tylko dwa samochody zostały wyprodukowane przez Japończyków. Z kolei trzy samochody w zestawieniu to przedstawiciele segmentu premium. 

Oto modele, które powalczą o tytuł European Car of the Year 2017:

 
Alfa Romeo Giulia

 
Citroen C3

 
Mercedes klasy E

 
Nissan Micra

 
Peugeot 3008

 
Toyota C-HR

 
Volvo S90/V90

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze