Elvis postrzelił Panterę swojej dziewczyny

Na szczęście nie chodzi o smukłego drapieżnika, tylko o słynną De Tomaso Panterę, którą można obecnie oglądać w muzeum Petersena w Los Angeles.

fot. Panteracars

Każde stare auto skrywa swoją historię, lecz niewiele z nich jest w stanie uchylić choć rąbka tajemnicy o swojej przeszłości. Przestrzelona, żółta De Tomaso Pantera jest jednym z tych samochodów, które wzbudzają emocje nie tylko swoim wyglądem i egzotycznym pochodzeniem, ale także legendą o kapryśności, która doprowadziła nieśmiertelnego Elvisa do szewskiej pasji.

Według opowieści, było to auto kupione przez Elvisa Presley’a na prezent dla jego ówczesnej dziewczyny, Lindy Thompson. Po dużej sprzeczce pary, król rock’n’rolla postanowił z piskiem opon odjechać Panterą sprzed jej domu, ale samochód odmówił współpracy i nie chciał zapalić. Rozwścieczony Elvis wysiadł z auta i przestrzelił jego drzwi. Kula z jego rewolweru otarła się o kierownicę i trafiła w podłogę.

Dzięki temu wydarzeniu, ta żółta De Tomaso Pantera z 1971 roku stała się prawdopodobnie jednym z najsłynniejszych egzemplarzy tego modelu i wciąż nosi znamiona wybuchowego charakteru Presley’a. Pomimo upływu lat, w tym pięknym połączeniu włoskiej i amerykańskiej motoryzacji wciąż czuć silne emocje.

Teraz można się o tym przekonać na własne oczy, odwiedzając nowo otwartą wystawę w motoryzacyjnym muzeum Petersena w Los Angeles. Choć Pantera nie jest najrzadszym autem, jakie można tam ujrzeć, z pewnością ma jedną z najciekawszych historii.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze