Elisabete Jacinto pokonała Polaków w Rajdzie Maroka!

Dwie polskie ekipy wystartowały w kategorii samochodów ciężarowych w 14 edycji OiLibya Rally of Morocco. Pokonała ich jednak kobieta, Elizabete Jacinto, wygrywając w swojej klasie.

OiLibya Rally of Morocco to rajd uznawany za znakomity, przeddakarowy trening: 1517 kilometrów odcinków specjalnych i 534 kilometrów dojazdówek.

W kategorii ciężarówek mamy miłą, ale nie zaskakującą informację, że na podium znalazł się portugalski team na pokładzie z waleczną i niesamowicie odważną Elisabete Jacinto (49l.) za kierownicą ogromnego MAN’a, która już w 2010r . sięgnęła po zwycięstwo w tym rajdzie.

Elisabete Jacinto
fot. materiały prasowe zawodniczki

Zwycięstwo było w pełni zasłużone, bo portugalski team wygrał 3 etapy rajdu, a w pozostałych utrzymał wysoką konkurencyjną pozycję w stosunku do pozostałych 9 drużyn. Wśród walczących znalazły się również dwie polskie ekipy w składzie Szustkowski / Kazberuk / Skrobanek (zajęli 3 lokatę w klasie) oraz Domownik / Jandrowicz / Saleta (5. miejsce wklasie), które dzielnie walczyły z Elisabete Jacinto o pierwsze miejsce. I chociaż serce podpowiada, by kibicować rodakom to trudno nie czuć dumy, że zwycięskiej drużynie pilotowała kobieta.

Więcej o Elisabete Jacinto przeczytasz tutaj.

Jak mówi sama Elisabete Jacinto o swoim wystąpieniu:
– Pokazaliśmy naszą siłę i niezawodność, jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się wygrać ten rajd.

Mimo drobnych problemów z nawigacją w ostatnim dniu, załoga szybko uporała się przeciwnościami, by dojechać na linię mety i zająć honorowe pierwsze miejsce.

Załoga ma teraz przed sobą dwa miesiące przygotowań do kolejnych zmagań w Africa Eco Race 2013 pod koniec grudnia.

Warto podkreślić, że w Rajdzie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, jadący Toyotą.

Poniżej, w materiałach dodatkowych wyniki i klasyfikacja generalna rajdu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze