Elena Myers w damsko-męskim wyścigu motocyklowym - kto wygra? Film

02 października 2014
Elena Myers wraz z Jasonem DiSalvo startuje w serii AMA Pro Racing GoPro Daytona SportBike. Jak wyglądają ich treningi na motocyklach Triumph Daytona 675R i damsko-męska rywalizacja można obejrzeć w pełnym akcji, klipie promocyjnym zespołu.

Pierwsze kroki w wyścigach Elena Myers stawiała mając 8 lat, więc nic w tym dziwnego, że teraz, 21-letnia zawodniczka ma już na koncie trzy wielkie osiągnięcia! To pierwsza kobieta, która wygrała w AMA Pro Road Race oraz w profesjonalnych zawodach na torze Daytona. Rok później została najlepszą zawodniczką podczas wyścigu Daytona 200 w historii startów kobiet.

Ma jedynie 160 cm wzrostu i waży 53 kilogramy, a by podołać wyzwaniu podnosi ciężary i bierze udział w treningach cardio. Jej samozaparcie w dążeniu do celu jest godne podziwu - gdy uległa wypadkowi (przygniótł ją motocykl) w 2008 roku doznając licznych oparzeń, stłuczenia śledziony i wstrząsu mózgu, to wróciła na tor już po 3 tygodniach! Jej marzeniem i głównym celem są starty w MotoGP.

Elena wraz z Jasonem tworzy zespoł: Apex Manufacturing / Sportbike Tracktime / Castrol i startuje w pełnej serii wyścigów AMA Pro Racing GoPro Daytona SportBike. Po 8 rundach Jason zajmuje 8. miejsce, a Elena 16-te (na 58 zawodników w klasie).

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!