Elena Myers robi postępy w serii wyścigów Daytona 200

26 marca 2013
Elena Myers po raz kolejny udowodniła, że ma ogromny talent. Podczas swojego debiutu w serii wyścigów Daytona 200, 19-latka zajęła dziewiąte miejsce. Tym samym, zawodniczka jest pierwszą kobietą w historii wyścigu, która zajęła tak wysokie miejsce w klasyfikacji.

Niewiele ponad rok temu Elena Myers zwyciężyła w cyklu wyścigów AMA Pro SuperSport na Daytona International Speedway. Dzięki temu, zawodniczka zapisała się na kartach historii, jako pierwsza kobieta, której to się udało. 

Kilka tygodni temu, 19-latka na motocyklu Triumph 675, ukoczyła wyścig Daytona 200 jako dziewiąta i to przyniosło jej po raz kolejny poklask, ponieważ Myers jest pierwszą zawodniczką, której udało się dojechać do linii mety na tak wysokiej pozycji.


fot. materiały prasowe

"To był szalony długi wyścig" - przyznała Elena - "Mój najlepszy czas okrążenia wyniósł 1 minutę 53.362 sekund" - dodała. 

Myers wciąż przyzwyczaja się do swojego brytyjskiego motocykla, zawodniczka jeździła wcześniej na japonskich sprzętach. "Ten Triumph to wspaniały motocykl" - przyznaje Elena. 

Na swój debiut podczas Daytona 200 kobieta czekała z niecierpliwością i przygotowywała się do niego bardzo starannie. "Sam wyścig nie zmęczył mnie, ale po jakimś czasie zaczął boleć mnie nadgarstek i kolano, które stłukłam kilka dni wcześniej podczas track day'a" - wyjaśnia Myers.

Bez wątpienia, 19-latka ma w sobie ogromny potencjał. Liczymy, że to dopiero początek drogi pełnej sukcesów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!