Elena Myers i test Suzuki GSV-R na torze Indianapolis

Zaledwie siedemnastoletnia zawodniczka testowała pod koniec sierpnia właściwości najnowszego motocykla Suzuki na najsłynniejszym torze Ameryki.

fot. Suzuki

Młoda motocyklistka zasłynęła w zeszłym sezonie, kiedy to stała się pierwszą kobietą, która wygrała wyścig AMA Pro Road w klasyfikacji AMA Pro Supersport. Testowanie Suzuki GSV-R na Indianapolis było dla niej jak spełnienie marzeń, a motocykl z miejsca przypadł jej do gustu.

Elena ukończyła cztery okrążenia na Suzuki, obserwowana pilnie przez managera zespołu, Paula Denninga i stałego członka teamu, Alvaro Bautistę, który użyczył jej motocykla. Wszyscy byli pod wrażeniem jej płynnego i pewnego stylu jazdy. Motocyklistka bez problemu przekroczyła barierę 300km/h i osiągnęła 306,6km/h pomimo tego, że były to dopiero jej początki tak na GSV-R jak i na torze Indianapolis.

Paul Denning przyznaje, że połączenie tak młodego wieku i tak wielkich umiejętności napawa go optymizmem. Uważa, że przy odpowiednim treningu i po nabraniu doświadczenia, Elena może jeszcze nie raz zaskoczyć wszystkich świetnymi wynikami. W końcu, jak przyznaje Denning: „Elena nie jest szybka jak na dziewczynę – ona jest po prostu szybka.”

Sama Elena nie może się już doczekać prawdziwych wyścigów na torze Indianapolis. Trzymamy kciuki za to, by marzenie młodej zawodniczki szybko się spełniło.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze