Karolina Chojnacka

Elektryk został kobiecym samochodem roku 2020!

Elektromobilność to przyszłość, a kobiety idą z duchem czasu. Czy kogoś dziwi więc, że kobiecym samochodem roku 2020 został elektryk?

Mazda MX-30, pierwszy elektryczny model japońskiego producenta, został uhonorowany tytułem Kobiecy Samochód Roku 2020 w 14. edycji plebiscytu Superprodukt organizowanego przez redakcję miesięcznika „Świat Kobiety”. Jak wskazują organizatorki konkursu najważniejsze kryteria, jakimi podczas obrad kierowało się jury, to: jakość, użyteczność i estetyka.

Miałyśmy okazję przekonać się, jak Mazda MX-30 sprawdza się na drodze. Jeśli jesteście ciekawi naszych wrażeń z jazdy, koniecznie przeczytajcie ten artykuł:

Test Mazda MX-30 – elektryzująca przygoda

Szymon Sołtysik z Mazda Motor Poland wyznał:

Cieszymy się, że kobiety doceniają zarówno wygodę prowadzenia, jak i przydatność systemów pokładowych oraz estetykę i jakość wykonania pojazdu na poziomie marek premium, a przy okazji doceniają wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu w detalach wykończenia MX-30.

Przeczytaj też: Elektryczna Mazda MX-30 zbudowana jest z tworzyw sztucznych z recyklingu

Superprodukt to konkurs organizowany przez miesięcznik „Świat Kobiety” od 14 lat. Co roku cieszy się on uznaniem czytelniczek oraz producentów i dystrybutorów produktów dostępnych na polskim rynku. W tym roku zgłoszonych zostało niemal 200 kandydatów w 8 kategoriach. Spośród nich jurorki konkursu, redaktorki i czytelniczki „Świata Kobiety” wybrały 63 najlepszych.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze