Elektryczny wąż „tankuje” Teslę – Wideo

Tesla zaprezentowała kolejne, ciekawe rozwiązanie. Już niedługo wystarczy tylko podjechać do stacji ładowania lub wjechać do garażu, a reszta zrobi się sama przy pomocy elektrycznego węża-robota.

Producenci elektrycznych samochodów szukają rozwiązań mających poprawić funkcjonalność i wygodę. Tesla zaprezentowała specjalnego robota, który sam odnajdzie port ładowania i wetknie tam wtyczkę z prądem. 

Na razie rozwiązanie jest prototypem, ale niewykluczone, że wejdzie do masowej produkcji. Będzie to alternatywa dla bezprzewodowego ładowania, które jest mniej efektywne. 

Nie znamy jeszcze ceny tego robota, ale zakładamy, że przynajmniej na początku, będzie on dość drogi. Zobaczcie, jak w praktyce wygląda ładowanie takim cudem.

Najnowsze

Najwygodniejszy fotel na świecie

Uważasz, że fotele w Twoim samochodzie są najwygodniejszy na świecie? Po obejrzeniu nowego rozwiązania zastosowanego w Lincolnie zweryfikujesz swoje poglądy.

Kilka dni temu Lincoln zaprezentował koncept o nazwie Continental, zwracając dużą uwagę na jeden element wyposażenia – przedni fotel. 

Producent uważa, że rozpocznie on nową erę w zakresie komfortu i luksusu w samochodach. Inspiracją do stworzenia takiego fotela były prywatne samoloty. Fotel został wypełniony miękką pianką i plastikiem, które pozwolą na dostosowanie się  do kształtów ciała. Dodatkowo będą one w komfortowy sposób okalać plecy i kark. Producent zapowiada, że fotel będzie można dostosować w trzydziestu płaszczyznach. Nie zdradza jednak więcej detali na ten temat. Siedzisko będzie podgrzewane i wentylowane, a dodatkowo pojawi sie funkcja masażu. 

Z kolei Lincoln Continental ma być amerykańską konkurencją dla Maybacha. Luksusowa limuzyna pojawiła się w styczniu na targach w Nowym Jorku, ale jeszcze nie jest znana data premiery tego samochodu. Pod maską flagowego modelu pojawi się najprawdopodobniej trzylitrowy silnik EcoBoost z doładowaniem.

Najnowsze

Edyta Klim

Tak się bawią motocyklistki w USA (video)

W ramach promocji kilka amerykańskich motocyklistek otrzymało kamery GoPro i tym samym mógł powstać pełen pozytywnej energii film o ich wyjeździe na coroczny, kobiecy zlot.

Możemy towarzyszyć dziewczynom w ich codziennym życiu, podczas jazd motocyklem, pakowania się oraz już na samym zlocie w Kaliforni i wspólnym, zbiorowym wypadzie. Z filmu możemy dowiedzieć się, co jest dla nich ważne, co im daje jazda motocyklem i zobaczyć, jak bardzo wspierają się nawzajem. Niestety jedna z motocyklistek miała wypadek i znalazła się w szpitalu.

Zobaczcie, jak wygląda życie motocyklistek w USA:

Babes Ride Out założyły Ashmore Ellis i Anya Violet, by jednoczyć środowisko motocyklistek, dać im możliwość dzielenia się pasją, pomagania sobie i wspólnego podróżowania. Zlot w południowo-wschodniej Kaliforni odbył się już po raz trzeci i z każdym rokiem cieszy się coraz większym powodzeniem. Na ostatni przyjechało, aż 500 motocyklistek! Więcej o tym pomyśle znajdziecie na stronie: https://babesrideout.com/

.

Najnowsze

Aplikacja BMW powie, kiedy będzie zielone światło

Nikt nie lubi stać na czerwonym świetle. Dlatego z pomocą przychodzi aplikacja BMW, która podpowie, za jaki czas zapali się zielone światło na skrzyżowaniu.

Darmowa aplikacja o nazwie „EnLighten” będzie dostępna dla właścicieli nowych BMW z poziomu systemu multimedialnego. Użytkownik samochodu będzie mógł ją uruchomić i dowie się, ile czasu spędzi na czerwonym świetle na skrzyżowaniu. 

Aplikację stworzyła firma Connected Signals z Oregonu, która zajmuje się tworzeniem inteligentnych systemów sygnalizacji świetlnej. Dotychczas aplikacja była dostępna na urządzenia mobilne, ale niedawno BMW postanowiło przystosować ją do swoich urządzeń na pokładzie samochodu. 

Żeby wszystko sprawnie działało potrzebne będzie połączenie z internetem. Niestety rozwiązanie jest na razie dostępne wyłącznie w wybranych miastach w USA. Jednak niewykluczone, że któraś z europejskich firm pokusi się o stworzenie odpowiednika.

Najnowsze

Tak się bawią Hellcat-y – Wideo

Co może powstać z połączenia trzech muscle carów, takich jak Dodge Challenger Hellcat i kilku wolnych chwil? Na przykład film, który pokazuje jak się można bawić, gdy do dyspozycji mamy w sumie 2 121 KM.

W takie upalne dni z chęcią porobilibyśmy coś poza biurem. Pracownicy firmy leasingowej z Illinois postanowili nagrać film prezentujący trzy muscle cary intensywnie palące ogumienie. 

Do dyspozycji mieli trzy Dodge Challenger Hellcar, czyli najmocniejsze odmiany amerykańskiego klasyka gatunku. Pod maską każdego z nich drzemie 707 KM, czyli w sumie mieli do dyspozycji 2 121 KM. 

Zobaczcie, co potrafią i przede wszystkim jak brzmią te wyjątkowe maszyny.

Najnowsze