Karolina Chojnacka

Elektryczny Peugeot 308 pojawi się w 2023 roku i będzie rywalizował z Volkswagenem ID.3!

Czy już słyszeliście, że przyszłość motoryzacji jest elektryczna? Jeśli nie, to właśnie wam to uświadamiamy, wraz zapowiedzią kolejnego elektryka, który za 2 lata ruszy na podbój dróg. Całkowicie elektryczna wersja Peugeota 308 zostanie wprowadzona na rynek w 2023 roku. Co o niej wiadomo? Czy Volkswagen ID.3 już powinien zacząć się bać?

Nowy Peugeot 308 to jeden z lepiej wyglądających modeli segmentu C, który został zaprezentowany w ostatnich latach. To pierwszy model francuskiej marki z nowym logotypem, który naprawdę może się podobać. Stylistycznie prezentuje się ciekawie i wyróżnia się bardzo szeroką gamą napędową, gdzie wbrew współczesnym trendom wciąż znajdziemy diesla. I wiele wskazuje na to, że gama jednostek napędowych nowego Peugeota 308 jeszcze się poszerzy!

Przeczytaj też: Nowy Peugeot 308 – wyjątkowo drapieżna trzecia generacja, z bogatą gamą jednostek napędowych

Według doniesień gazety „Automotive News” całkowicie elektryczna wersja 308 zostanie wprowadzona na rynek w 2023 roku jako bezpośredni konkurent Volkswagena ID.3. Niestety, rzecznik francuskiej marki, nie chciał powiedzieć amerykańskiej gazecie nic więcej na temat elektrycznego 308. Wyznał, że jest „za wcześnie”, by zdradzić dalsze szczegóły.

To jednak wystarczyło, by ruszyła lawina spekulacji. Z jakiej platformy będzie korzystać nowy samochód elektryczny? Wydaje się, że w grę wchodzą dwie opcje. Jedną z nich jest architektura małego samochodu CMP, stosowana w nowym Citroenie C4, która pozwala na zastosowanie w pełni elektrycznych układów napędowych. Wydaje się to jednak mało prawdopodobnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę ambicje Peugeota dotyczące budowy samochodu znacznie bardziej ekskluzywnego niż C4.

Bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem wydaje się nadchodząca architektura e-VMP Peugeot, która będzie zasadniczo adaptacją akumulatorowo-elektrycznej EMP2, na której opiera się nowy 308. Nowa platforma zadebiutuje wraz z kolejną generacją Peugeota 3008, której debiut planowany jest na 2023 rok. Być może zostanie także zastosowana w całkowicie elektrycznym modelu 308. Oczywiście to wszystko są narazie domysły. 

Czy Volkswagen ID.3 już powinien zacząć się bać?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze