Ekstremalny superbike od Ariela

Firma Ariel znamy przede wszystkim z powodu ultralekkiego i szybkiego samochodu Atom. Brytyjska firma ma też w swoim portfolio motocykl, który będzie niebawem dostępny w limitowanej i ekstremalnej wersji.

Ariel Ace R już niebawem odsłoni detale. Jednak zanim to nastąpi warto przyjrzeć się modelowi, który jest obecnie sprzedawany. Tak jak wszystkie produkty serwowane przez brytyjskiego producenta, jest surowy, agresywny i bardzo lekki. 

Stylistyka motocykla bardzo mocno przypomina samochód. Jednoślad zbudowano na aluminiowej ramie do której zamocowano silnik o pojemności 1237 cm3. Czterocylindrowy motor w układzie widlastym oferuje moc 173 KM. Dzięki temu maszyna rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,1 sekundy. Prędkość maksymalna to 265 km/h. Osiągi robią wrażenie, ale cały czas jest mowa o standardowej wersji.

Już za kilka tygodni firma Ariel zaprezentuje mocniejszą wersję Ace R. Maszyna nadal będzie zasilana jednostką V4 1200 pochodzącą od Hondy. Jednak ma być mocniejsza niż standardowa wersja.

model Ace R będzie dostępny w unikatowym kolorze nadwozia, a produkcja tego motocykla wyniesie zaledwie 10 egzemplarzy. Producent nie ujawnił jeszcze ceny nadchodzącej wersji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze